Eesti uudised

PIILUME LINNAPEADE JA VALLAVANEMATE RAHAKOTTI: eelmisest ametist kinga saanu teenis rohkem kui Tallinna meer 

Priit Pärnapuu, 3. juuni 2020 15:00
TULUS SKANDAAL: Jaanuaris Viimsi vallavanema ametisse asunud Illar Lemetti teenis mullu 105 218 eurot. Tema eelmise aasta sissetulekud pärinevad maaeluministeeriumist, kus ta töötas kantslerina ja oli üks võtmetegelasi skandaalis, mis lõppes nii tema enda kui ka maaeluminister Mart Järviku (EKRE) ametist vabastamisega.Foto: Erki Pärnaku
Paljud linnapead ja vallavanemad teenivad palgalisa nii enda kui ka kohaliku omavalitsuse äriühingutes. Eelmise aasta suurima sissetuleku taga pole siiski ei ametipalk ega mõne firma kasum, vaid hea töö eest saadud preemia, millele järgnes vaid mõni nädal hiljem valitsuselt kinga saamine koos kopsaka lahkumishüvitisega. Kopsaka sissetulekuga võivad käsikäes käia ka suured laenud, nagu näiteks Mihhail Kõlvartil.

Kord aastas, mai lõpuks, esitavad poliitikud ja ametnikud maksu- ja tolliametile majanduslike huvide deklaratsiooni. Neis sisaldub info mulluste sissetulekute, firmade, väärtpaberite, kinnisvara, autode, võetud ja antud laenude jms kohta. Õhtuleht kogus kokku linnapeade ja vallavanemate sissetulekute ja laenude andmed.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

02.06.2020
PIILUME RIIGIKOGULASTE RAHAKOTTI: kes pistab taskusse 100 000 eurot rohkem kui kolleeg? Kellel lasub ränk võlakoorem?
01.06.2020
PIILUME MINISTRITE RAHAKOTTI: kes teenis Jüri Ratasest peajagu rohkem? Kellel on suurimad laenud?

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee