Maailm

KARMID MEETMED: Trumpi teekond fotosessioonile vabastati pisargaasi ja šokigranaatidega. Pentagonis muretsetakse presidendi plaanide üle  

Aare Kartau, 2. juuni 2020 10:48
President Trump hoidis käes piiblit ja kinnitas, et USA on maailma suurepäraseim riik.Foto: Reuters/Scanpix
Valge Maja lähedal asuvasse kirikusse jalutanud Trumpi jaoks tehti tee fotosessioonile puhtaks pisargaasi ja šokigranaatide abil. Viga said ka kohalikud vaimulikud. Samal ajal teatasid USA kaitseministeeriumi ametnikud CNNile, et neile põhjustab peavalu presidendi plaan, millega toodaks sõjavägi tänavatele mässu ohjeldama.

Donald Trump sai taas hakkama vastuolulise käiguga, kui ta lasi Valget Maja ümbritsevat rahvast pisargaasi ja šokigranaatidega laiali ajada, et saaks minna lähedalasuva St Johni kiriku ees toimunud fotosessioonile. Kirik oli eelmisel ööl toimunud rahutuste käigus kahjustada saanud. Politseinikud rajasid Trumpile rahva seas teed ka kummikuulidega varustatud relvade abil. Vaid mõni hetk pärast protestijate karmi laialiajamist hoidis Trump käes piiblit ja poseeris sellega kaamerate ees. Varem Valge Maja roosiaias toimunud pressikonverentsil ütles president, et on „kõigi rahumeelsete protestijate sõber“.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

05.06.2020
OTSEBLOGI | MÄSSUD AMEERIKAS: toimus George Floydi mälestusteenistus, Trumpi tahetakse kohtusse kaevata
02.06.2020
Ameeriklased Eestis USA protestidest: niigi vaevatud rahva kannatus katkes ja president valab lihtsalt õli tulle
02.06.2020
INTERVJUU | USAs elav eestlanna: rahutused võivad kulmineeruda sallivama ühiskonna või hoopis kodusõjaga
02.06.2020
VIDEOD | POLITSEI MEELEAVALDAJATE VASTU: Ameerika upub rahutustesse ja vägivalda

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee