Mitte kõigi meelest pole Mark Zuckerberg president Trumpi suhtes piisavalt karm. Foto: PA/Scanpix
Toimetas Juhan Mellik 1. juuni 2020 17:50
Sotsiaalmeediahiiu Facebook töötajad avaldasid harvaesinevat rahulolematust oma juhi Mark Zuckerbergi aadressil – portaali looja pole olnud nõus astuma välja president Donald Trumpi rünnakutele nii Facebooki kui teiste sotsiaalvõrgustike vastu.

Guardian kirjutab, et rahulolematust kostub ettevõtte kõigilt tasanditelt, ka vanemtöötajate seast. Erilise kriitika alla sattus Zuckerbergi otsus jätta üles presidendi postitus, milles ta näis kutsuvat üles politseinikke avama tuld riiki vallanud rassirahutustes osalevate meeleavaldajate pihta. Näiteks Twitter lisas postituse juurde kohe hoiatava märgise.

„On vastuvõetamatu anda kõlapinda vägivalda sütitavale ning valeinfot külvavale materjalile – hoolimata sellest kes sa oled või kas see on uudisväärtuslik,“ lausus Facebooki videotelefoni Portal peadisainer Andrew Chow. „Ma pole Marki seisukohaga nõus ning pingutan, et teha ses suhtes muudatusi.“

Sama väidab ettevõtte arendusosakonna liige Jason Stirman. „Ma ei tea, mida teha, aga mitte midagi teha pole mõeldav. Ma ei ole Facebookis ainuke. Rassismi kohta ei saa olla neutraalset vaatepunkti,“ kirjutas ta.

Zuckerberg ütles reedel, et ta ei nõustu Twitteri tõlgendusega Trumpi postitusest. Selles sisaldus ka lause „kui algab rüüstamine, algab tulistamine“. Facebooki juht selgitas, et ta nägi seda pigem hoiatusena, mitte üleskutsena vägivallale. Ta lisas, et kuigi ta ise loomulikult ei nõustu Trumpiga, peaks inimestel endil jääma vabadus asjas selgusele jõuda.

Trump väljastas mõne päeva eest täitevkorralduse, millega allutab sotsiaalmeediakanalite sisu suuremale kontrollile. Ta põhjendas, et portaalid võimendavad nimed liberaalset maailmavaadet, surudes samal ajal maha konservatiivset arvamust.