Maailm

VIDEO | KOROONA VÕI REPRESSIOON? Moskva politsei võttis kinni meelt avaldanud ajakirjanikud 

Toimetas Juhan Mellik, 1. juuni 2020 15:49
ÄRA SIIT! Moskva politsei viib ära meeleavaldusel osalenud ajakirjanikud. Foto: EPA/Scanpix
Venemaa ajakirjanike jaoks kulges möödunud nädal äkiliselt: arestikambrisse mõistetud kolleegile vabadust nõudma tulnud reporterid võeti kinni vaatamata sellele, et meeleavaldajad järgisid kõiki ametlikke nõudeid.

Meeleavalduse sütitajaks sai opositsioonilise Novaja Gazeta ajakirjanik Ilja Azar, kellele määrati kaks nädalat vabadusekaotust. Lazarile endale pandi süüks seda, et ta nõudis vabadust endisele politseinikule, kes pidas võitlust korrakaitsjate korruptsiooni vastu.

Kinnipeetud ajakirjanikud süüdistasid võime selles, et nad kasutavad hädaolukorda ära selleks, et selle varjus piirata igati seaduslikke kogunemisi. Vahi alla võetute seas olid sellised tuntud nimed nagu Ehho Moskvõ heaks töötavad Aleksander Pljuštšev ja Tatjana Felgengauer, samuti telesaatejuht Mihhail Fišman ning toimetaja Sergei Smirnov. Viimane postitas endast vahi all viibides ka Twitterisse pildi:

Enamus reporteritest on nüüdseks vabastatud. Moskvas kehtib endiselt eriolukord, kuid linnapea Sergei Sobjanin on lubanud keelde leevendada.

Vaata Raadio Vaba Euroopa videost, kuidas politsei meelt avaldavad ajakirjanikud vahi alla võttis.

Samal teemal

01.05.2020
KOROONAVIIRUS MAAILMAS: 6,26 miljonit diagnoositud nakatunut, 373 000 surma ja 2,84 miljonit tervenenut. Brasiilias üle poole miljoni haigusjuhtumi