Sisuturundus

Kuidas tehnoloogia areng tulevikus online-kasiinosid mõjutama hakkab? 

Sisuturundus, 25. mai 2020, 12:03
Foto: Envato Elements
Nii maailma kui Eesti online-kasiinode turg on viimastel aastatel märkimisväärselt arenenud. Seda enamjaolt läbi erinevate portaalide tekkimise ning tehnoloogia arengu. Kui minevikus olid online-kasiinod spetsialiseerunud slotimängudele ning oma disainilt ülimalt lihtsad veebilehed, siis tänapäeva kasiinod pakuvad nii keerulisi slotimänge, live-kasiinot kui mobiilseid tooteid. Turu innovaatilisemad tegijad lõikavad vilju, sest suudavad mängijatele pakkuda, mida viimased soovivad – lihtsat ning mugavat meelelahutust.

Järgnevas artiklis vaatame, kuidas uued tehnoloogilised lahendused online-kasiinode turgu mõjutada võivad ning mida paari aasta jooksul kasiinodelt oodata võiks.

Mobiilsed kasiinod

Mobiilsed kasiinod on olemas juba mõnda aega ning ilmselgelt pole need kuhugi kadumas. Aina enam teenusepakkujaid suudab oma veebilehti või aplikatsioone ka mobiilis mugavaks teha. Paljud Eesti online-kasiinod on näiteks hakanud oma tooteid pakkuma registreerimisvabalt. Kontovaba mängimise alustamine tagab mugavaima viisi, et oma nutitelefoniga lemmikmängu harrastada.

Lisaks veebilehtedele on mängud kohandatud nii, et neid oleks mugav ka mobiilis harrastada. Parimad on tehtud sedamoodi, et sul ei ole mängimiseks vaja liigutada muud kui oma pöialt.

Kui eelnevalt keskenduti aplikatsioonidele, siis praeguseks hetkeks on paljud internetikasiinod aru saanud, et selle allalaadimine on kliendile üpriski tülikas (pidevad uuendused asja paremaks ei tee). Niisiis on enamus veebikasiinosid hakanud taaskord keskenduma oma veebilehe, mitte aplikatsiooni mobiilsemaks tegemisele.

Virtuaalreaalsus

Virtuaalne tehnoloogia pole maailmas pikalt kasutuses olnud, kuid ilmselt on enamik meist sellest kasvõi midagigi kuulnud. Virtuaalreaalsus on ülipõnev ning meelelahutuslik ajaveetmisviis – see pakub inimesele võimalust luua mingisugune oma maailm ning kogeda nagu ta oleks päriselt selles olemas. Ka paljud netikasiinod on hakanud nüüd taolise lahenduse poole vaatama ning üritavad seda oma teenustes ära kasutada.

Tõenäoliselt ei lähe enam kaua, kui saame mõnes online-kasiinos niiviisi mängida nagu me oleks virtuaalkasiinos kohapeal.

Krüptovaluutad

Viimaste aastate jooksul on internetikasiinode puhul võib-olla kõige suurema hüppe teinud just makselahendused. Kui algselt sai online-kasiinodesse vahendeid sisse panna vaid pangaülekande teel ning heal juhul pangalingi kaudu, siis täna see enam nii ei ole.

Lisaks kõiksugustele internetirahakottidele saab deposiite teha ka erinevate krüptovaluutadega. Esimeseks krüptovaluutaks, mis pähe kargab, on muidugi Bitcoin, kuid online-kasiinode makselahendused ei piirdu ainult sellega. Lisaks BTC-le saab paljudesse veebikasiinodesse teha sissemakseid kasutades näiteks Litecoini, Dogecoini, Ripple’it või mõnda muud krüptoraha.

Paljud online-kasiinod on läinud lausa nii kaugele, et on ennast kuulutanud 100% krüptovaluuta kasiinoks. See tähendab, et kogu arveldamine käib vaid innovaatiliste müntide abil.

Liitreaalsus

Liitreaalsus on tõenäoliselt selline asi, mille kohta lugeja esmapilgul tõenäoliselt kuigi palju arvata ei oska. Ometi on paljud meist enese teadmata sellega kokku puutunud.

Seda läbi ülimalt populaarse mängu Pokemon Go. Nimelt tähendabki liitreaalsus seda, et omavahel on ühendatud meie igapäevane maailm ning virtuaalmaailm. Pokemon Go oma tagaaetavate loomadega, mis maailmas mõned aastad tagasi tõelise sensatsiooni korraldasid, seda pakkuski.

Kuigi hasartmänguettevõtted pole seda tehnoloogiat suutnud veel kasutusele võtta, käivad katsetused täie hooga. On vaid aja küsimus, millal liitreaalsus ka online-kasiinode maailma jõuab.

Turvalisus

Internetikasiinode puhul on üheks tähtsaimaks võtmesõnaks turvalisus. Juba täna on võimalik veebis ülimalt turvaliselt ringi käia, kuid mida aeg edasi, seda turvalisemaid lahendusi on oodata.

Tõenäoliselt hakatakse mingil hetkel kohaldama nii näotuvastussüsteeme, sõrmejälge kui muid sääraseid vahendeid, et kliendi turvalisus ikka maksimaalselt tagatud oleks.

Võimalused online-kasiinodel oma tooteid „reaalsematena“ tunduma panna on mitmeid ning võib kindel olla, et paljusid neist me ka järgmiste aastate jooksul ise kogeda saame. Milline on järgmine turgu raputav uuendus, seda näitab aeg.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee