PÄEVAL VEEL SUHTELISELT RAHULIK MEELEAVALDUS: Los Angeleses olid meeleavaldajad päeval politseinike ees üsna rahulikud, kuid öösel mattus linn põlengutesse ja vägivallatsemisse.Foto: AFP/Scanpix
Tõnis Erilaid 31. mai 2020 18:23
Ühendriikides jätkusid eile kuuendat päeva kümnetes linnades protestimeeleavaldused –pärast seda, kui 46aastane afroameeriklane George Floyd suri eelmisel esmaspäeval Minneapolises valgenahalise politseiniku Derek Chauvini süül. Korravalvur astub täna kohtu ette süüdistatuna tapmises ja ettevaatamatusest inimese surma põhjustamises. Floydi perekond ja vähemalt kahe inimese elu nõudnud protestides osalejad nõuavad karmima seaduseparagrahvi kasutamist ja mustanahalistele kaitset politseivägivalla eest. Rahvas tahab sedagi, et koos Chauviniga sündmuskohal olnud ja vägivallatsevat kolleegi mitte taltsutanud kolme politseinikku karistataks rangelt.

Kui mõrvatud George Floydi vend helistas president Donald Trumpile, nõudmaks ka nende kolme politseiniku karmimat karistamist kui ametist vallandamine, siis olevat president olnud vastates äärmiselt ebameeldiv. „Ta ei lasknud mul üldse kõnelda!“ kurdab mees.

Edasi lugemiseks:

VÕIDA RAHA!

Telli Õhtuleht Kirjastuse digipakett ja saad

Vaata võimalusi
  • 8 digiväljaande lugemisõiguse
  • Üle 1300 tellijale mõeldud artikli kuus
  • Jagada tellimust 4 sõbraga
  • Võimaluse võita 100 € lisatulu kuus
Näita vähem
1 € / kuu11.99 € / kuu
-92%
Telli

Osta üks artikkel

Ühe artikli lugemisõigus
  • Ühe artikli lugemisõigus
Näita vähem
3.99