Eesti uudised

Andrus Karnau: riigil pole projekte, kuhu raha kiires tempos investeerida 

Toimetas Eigo Kaljurand, 31. mai 2020 16:55
Ehitus (pilt on illustratiivne)Foto: Aldo Luud
Ajakirjanikud Andrus Karnau ja Harry Tuul arutlesid saates "Olukorrast riigis" riigi miljardilaenu üle. Meeste sõnul pole riigil piisavalt projekte, kuhu raha kiires tempos investeerida.

Saates tuli teemaks Eesti otsus võtta läbi 10-aastase võlakirjaemissiooni miljard eurot laenu. Karnau sõnul on selle juures üheks probleemiks, et riigil pole projekte, kuhu raha kiires tempos investeerida, vahendab ERRi uudisportaal. "Selle miljardi laenamise puhul valitsus võib sellest küll rääkida, et me oleme valmis laenama, et riigipoolsed investeeringud elavdavad ehitussektorit ja aitavad majanduselt tervikuna majanduslangusest üle saada," ütles ta.

"Aga tuleb see sama küsimus, et Saaremaa sild – kõlab väga hästi, on väga kallis, seal saaksid tööd väga paljud kohalikud, arvestades objekti suurust võiks minna ka välismaisele peatöövõtjale," märkis ta.

"Planeerimistegevus on 4-5 aastat, lõpuks kui betooni hakatakse valama, raha reaalselt majandusse tagasi valama, selleks ajaks võib olla uus buum ja see lendab bumerangina uuesti valitsusele tagasi ja toob kaasa ebameeldiva negatiivse efekti majandusele," ütles Karnau.

Samal teemal

17.04.2020
Andrus Karnau: palgatoetust saavad õigeusukogudused, töötlev tööstus ja imearst, töötukassa on tingimuste disainimisel läbikukkunud
10.04.2020
Andres Karnau riigi toetustest: Tallinkisse panustati 100 ja Nordicasse 30 miljonit, aga mis on teiste ettevõtete võimalused?