Maailm

Microsoft asendab ajakirjanikud robotitega (1)

Toimetas Madleen Vapper, 30. mai 2020 17:14
Foto: pixabay.com
Microsoft asendab oma MSN-i veebisaidil kümned lepingulised ajakirjanikud automatiseeritud süsteemidega. Tehisintellekt hakkab täitma ajakirjanike ülesandeid nagu lugude koostamine ning pealkirjade ja fotode valimine.

Nagu ka mõned teised tehnoloogiaettevõtted, maksab Microsoft uudisteorganisatsioonidele nende sisu kasutamise eest oma veebisaitidel. Ajakirjanikele jääb võimalus otsustada, milliseid lugusid näidata ja kuidas neid esitada, vahendab BBC.

Umbes 50 lepingulist ajakirjanikku kaotavad juuni lõpus töö, kuid täiskohaga ajakirjanike meeskond jääb alles.

"See on demoraliseeriv, kui arvatakse, et masinad võivad meid asendada, kuid nii läheb," rääkis üks koondamisega silmitsi seisev ajakirjanik. Mõned koondatud ajakirjanikud hoiatasid, et tehisintellekt ei pruugi olla rangete toimetusjuhistega täielikult kursis ja võib sobimatud lood läbi lasta.

Üks vallandatav ajakirjanik lisas: "Ma veedan kogu oma aja lugedes sellest, kuidas automatiseerimine ja tehisintellekt hakkavad meie töökohti ära võtma - nüüd see juhtuski minuga."

Microsoft on üks paljudest tehnoloogiaettevõtetest, mis katsetab kulude vähendamiseks nn robotajakirjanduse vorme. Sellistesse projektidesse investeerib ka Google, et mõista, kuidas see võiks toimida.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee