Eesti uudised

Memoriaali sodijat asub otsima politsei 

Toimetas Katrin Rohtla, 30. mai 2020 10:07
Kommunismiohvrite memoriaalFoto: Robin Roots
Eesti Mälu Instituut pöördus politseisse kuriteoteatega, et selgitataks välja seekordne mälestise rikkuja. 

"Eile tuli ilmsiks, et taas kord on kahjustatud Eesti kommunismiohvrite memoriaali Tallinnas. Memoriaali seina mustale pinnale on kraabitud viisnurgad ning tehtud muid kritseldusi. Eesti Mälu Instituut palub politseil välja selgitada mälestuspaika teotanud isikud," seisab edastatud pressiteates.

"Tegemist on kõigile kommunistliku Nõukogude Liidu poolt represseeritud Eesti inimestele pühendatud mälestuspaigaga. See on ühtlasi sümboolne hauatähis, kuna suur osa ohvritest puhkab nimetutes haudades teadmata paigus. Memoriaal hoiab põlvkondade vahelist sidet ning säilitab meie ajalookogemust, seepärast on selline sodimine eriti jälk. Palume kõigil, kellel on infot rikkumise kohta, võtta ühendust politseiga ning teatada, kui märkate memoriaalis midagi kahtlast," sõnas Eesti Mälu Instituudi teavituse ja koostöö valdkonna juht Sergei Metlev.

"Tasub mõelda, kuidas paremini kaitsta memoriaali süüdimatute vandaalide eest. Sõltumata sellest, kas tegu on rumala huligaanitsemise või pahatahtliku provokatsiooniga, ootame, et sodija isik seekord tuvastatakse," lisas ta.

Eelmine sarnane juhtum fikseeriti 2018. aasta novembris.