Maailm

VIDEO | Uber hävitas tuhanded rattad ja rollerid 

Ohtuleht.ee, 28. mai 2020 20:51
Rattasõpru vaatepilt ei rõõmusta.Foto: @CrisMoffitt / Twitter
Sõidujagamisfirma Uber utiliseeris rattaaktivistide pahameeleks tuhanded jalgrattad, mis ei vasta enam ettevõtte ohutusnormidele ning on tülikad korras hoida.

Põhjus on selles, et Uber müüs endale kuuluva kaubamärgi Jump USA rattarendifirmale Lime. Tuhanded seni Jumpi logoga sõitvad rattad ja rollerid on aga Uberi hinnangul vananenud, pole kasutajale piisavalt ohutud ning nende hooldamine muutub järjest kulukamaks. Äridiili käigus Lime neid vanemaid rattaid omale ei soovinud ega saanud, seega saatis Uber need Põhja-Carolina osariigis asuvasse taaskäitlusjaama.

Rattaentusiastid, kes jagasid internetis pilte ja videosid purustusmasina lõugadesse visatud punastest ratastest ei tervitanud ettevõtte otsust sugugi rõõmuga, vahendab BBC. Rataste kvaliteedi osas ei nõustu kõik Uberi enda hinnanguga.

Väljaandega Vice rääkinud Jumpi endine töötaja nimetab rataste hävitamist häbiväärseks õudusunenäoks. Rattafännid leiavad, et kui Jumpi logo maha võtta ja sõiduvahendid üle värvida, oleks need võinud näiteks annetada.

„Üks vahva Covidi-aja e-ratta programm oleks võinud nii palju head teha ja selle asemel on meil jõledad kaadrid sellest, kuidas „Konkskäpp“ prügimäel rattaid hävitab,“ on endine töötaja pettunud.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee