Seisukoht

Seisukoht | Suur maasikasõda (1)

Kristjan Roos, Linnalehe vastutav toimetaja, 28. mai 2020 18:17
Seega on käimas suur maasikasõda, kus ühes kaevikus on opositsioon, Ukraina põllumajandustöölised ja maasikakasvatajad, teises aga isa-poeg Helmed, ehk siis maasikad vs. EKRE.Foto: Andres Varustin
Kui jälgida viimaste aastate suviseid meediakajastusi, siis pea alati on teemaks maasikad. Aastast aastasse räägitakse sellest, kuidas saak sel aastal ka on. Ja veel enam: millise hinnalae kodumaine mammu turul püstitab? Need on lihtsad küsimused.

Muidugi on teemaks ka see, kuidas meie turgudel kodumaiste maasikate pähe tegelikult mõne teise riigi, näiteks Poola või Leedu marju müüakse. Õhtulehe uurivad ajakirjanikud tegid mullu head tööd, avastades, kuidas varahommikuti Riia turult Eesti autodesse laaditi maasikaid, mis siis päevasel ajal meie turgudel Eesti omade pähe maha müüdi.

Maasikmari on kui sümbol, laheda suvise elu võrdkuju. Seepärast sellest palju juttu ongi.

See kevad on toonud maasikadebatti aga hoopis uue dimensiooni – poliitilise. Maasikatootjad on marus, sest nende sõnul jäävad maasikad välistööjõuta meie põldudelt korjamata, piirid on ju koroonaviiruse tõttu ikka veel kinni. Eestlaste jaoks pole maasikakorjamine samas aga enam peibutav. Niigi üsna jõuliselt välistööjõu vastu võitleva EKRE juht teatas aga seepeale, et rahvusriiki maasikate vastu ei vahetata.

Seega on käimas suur maasikasõda, kus ühes kaevikus on opositsioon, Ukraina põllumajandustöölised ja maasikakasvatajad, teises aga isa-poeg Helmed, ehk siis maasikad vs. EKRE. Näib, et sel suvel kirjutatakse Eesti maasikadebati ajalukku uued peatükid, nagu „Põllule jäänud maasikad“ ja „Hukkunud maasikasõjas“.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee