Krimi

Aravete sularahaautomaadi röövis kahtlustatavad mehed kuulutati rahvusvaheliselt tagaotsitavaks 

Hindrek Pärg, 28. mai 2020 18:33
Plahvatus purustas pangaautomaadi ja poe aknad.Foto: Aldo Luud
Kaks aastat tagasi 16. mail plahvatas Järvamaal Aravete alevikus sularahaautomaat. Tänaseks on röövis kahtlustatavad mehed kuulutatud rahvusvaheliselt tagaotsitavateks. 

Toona kirjutas Õhtuleht, kuidas kohalikul komandol kulus sündmuspaigale jõudmiseks neli minutit, ent selleks ajaks olid kurjategijad juba kadunud. 

Üle tee elava mehe sõnul oli kõmakas suur. „Aknad ikka värisesid. Kui läksin vaatama, miks, olid kurjategijad igatahes juba läinud,“ rääkis ta kaks aastat tagasi. 

Päästjate ja kümmekond minutit hiljem kohale jõudnud politsei silme all avanes järgnev pilt: poe seinas haigutas automaadi asemel auk, aknad olid purunenud ning parkla oli täis klaasikilde, pangaautomaadi tükke ja sularaha. 

Vargusega tekitati kahju enam kui 41 000 eurot.

Samal teemal

Uurimine kestis kaua ning politseil polnud ühtegi kahtlusalust. Nüüd aga on varguse kriminaalasjas tagaotsitavaks kuulutatud kaks 33-aastast meest, kellest üks on Moldova ja teine Bulgaaria kodanik. 

Lääne prefektuuri kriminaalbüroo juht Nils Sempelsoni sõnul seostatakse mehi lisaks Aravete röövile ka sama aasta 5. märtsil Suure-Jaanis asuva sularahaautomaadi varguse katsega. Too katse aga ebaõnnestus

"Kuna kahtlustatavad ei ole alalised Eesti Vabariigi kodanikud ja politseile teadaolevalt lahkusid nad pärast kuritegude toimepanemist Eestist, kuulutati nad rahvusvaheliselt tagaotsitavaks ja nende suhtes on väljastatud ka vahistamismäärus. Mehi pole veel tabada õnnestunud, kuid jätkame ühes välispartneritega selle nimel tööd," ütles Sempelson.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee