Eesti uudised

Täiendatud! 

Alates 1. juunist taasavatakse Eesti piirid Euroopast saabujatele, valitsus leevendas ka ürituste korraldamise piiranguid (1)

Toimetas Hindrek Pärg, 28. mai 2020, 16:29
Ilmselt jäävad Raekoja platsi kohvikud sel suvel turistidest palju tühjemaks.Foto: Robin Roots
Valitsus otsustas, et alates 1. juunist saavad 16 Schengeni riigi kodanikud Eestisse siseneda ilma karantiinikohustuseta, ütles ERR-ile välisminister Urmas Reinsalu.

Karantiini peavad Reinsalu sõnul jääma Rootsist, Belgiast, Portugalist, Maltalt, Luksemburgist, Itaaliast, Hispaaniast, Hollandist ja Taanist Eestisse reisinud inimesed. Samuti Schengeni piirkonda mitte kuuluvatest riikidest Ühendkuningriigist ja Iirimaalt tulnud inimesed, vahendas ERRi uudisteportaal

Samal teemal

"See on praeguse seisuga, aga seda nimekirja hakatakse kord nädalas üle vaatama. Praeguse trendiga võib öelda, et eks sealt nimekirjast hakkab järk-järgult neid riike välja kukkuma," ütles Reinsalu.

See tähendab, et Eestisse saavad takistusteta siseneda Austria, Tšehhi, Soome, Prantsusmaa, Saksamaa, Kreeka, Ungari, Islandi, Läti, Liechtensteini, Leedu, Norra, Poola, Slovakkia, Sloveenia ja Šveitsi kodanikud.

Õhtul saadetud pressiteates täiendas välisministeerium, et Eestisse reisija karantiinikohustus sõltub sellest, kas riigist, kust inimene tuleb, on koroonaviirusesse nakatunute suhtarv suurem kui 15. See tähendab, et asukohariigis peaks nakatunuid olema 15 või vähem inimest 100 000 elaniku kohta viimase 14. päeva jooksul. Inimesed, kes saabuvad Eestisse kõrgema nakatunute suhtarvuga riigist peavad Eestisse jõudes jääma kaheks nädalaks karantiini.

Siseruumides ürituse korraldamisel leevendatakse 50-ne inimese piirangut 100-le

Alates 1. juunist kuni 30. juunini tohib korraldada avalikke üritusi, millest võtab osa maksimaalselt 50 inimese asemel 100 inimest. Siseruumides tuleb järgida 50 protsendi täituvust ja 2+2 nõuet, teatas valitsuse kommunikatsioonibüroo. 

See kehtib nii läbiviidavate avalike ürituste (kinod, teatrid, kontserdid jne) kui ka koosolekute ning meelelahutusvaldkonnas kasiinode ja mänguautomaatide saalide külastamise kohta.

Avalikele üritustele kehtestatud nõudeid arvestatakse sarnaselt ka põhikoolides, gümnaasiumides, kutseõppeasutustes ja kõrgkoolides ja täienduskoolitusasutuste, avatud noortekeskuste tegevuse korraldamisel ja huvitegevuse ning huvihariduse osas, välja arvatud ülikoolide ja teadusasutuste teadus- ja arendustegevuse korraldamisel.

Kuni 30. juunini kehtib 2+2 reegel ja kuni 100 osaleja piirang ka pealtvaatajateta spordivõistluste puhul siseruumides.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee