Maailm

KÄTTEMAKS?! Trump ähvardas suhtlusvõrgustikke piirata või lausa sulgeda 

Toimetas Aare Kartau, 28. mai 2020 12:37
President Trump solvus, kui Twitter tema säutsule faktikontrolli märkuse lisas. Nüüd on riigipea valmis kätte maksma.Foto: AFP/Scanpix
Valge Maja ametnike teatel allkirjastab USA president Donald Trump neljapäeval sotsiaalmeedia ettevõtetele suunatud täitevkorralduse, millega soovib riigipea näiteks Facebooki ja Twitteri tegevust piirata. Trump ähvardas juba varem sulgeda platvormid, mida ta süüdistas konservatiivsete häälte lämmatamises, kirjutab Reuters.

Juba kaua õhus olnud konflikt puhkes taas teisipäeval, kui Twitter sildistas Trumpi säutsud posti teel toimuvate hääletuste võltsimise kohta faktikontrolli hoiatusega. President vastas sellele peagi, kirjutades, et sotsiaalmeedia ettevõte pärsib täielikult sõnavabadust ja tema kui president ei luba sellel juhtuda. Trump süüdistas Twitterit ja teisi suhtlusvõrgustikke erapoolikuses, ent ei soostunud seda täpsemalt selgitama.

Samal teemal

Kolmapäeval ähvardas president suhtlusvõrgustikke „tugevalt reguleerida“ või isegi sulgeda, kirjutab BBC. Valge Maja teatas, et Trump allkirjastab täitevkorralduse eeldatavalt neljapäeval. Korralduse üksikasju pole avalikustatud ja praeguse seisuga on ebaselge, milliseid regulatiivseid samme saab president ilma Kongressi toetuseta astuda. Siiski on see tõsiseim ähvardus, mida Trump on oma ametiajal sotsiaalmeedia ettevõtete suunas esitanud.

Twitteri tegevjuht Jack Dorsey vastas platvormi faktikontrolli puudutavale kriitikale, et nad jätkavad kogu maailmas valimistega seotud ebaõige või vaidlustatud informatsiooni märkimist. Sõna võttis ka Facebooki tegevjuht Mark Zuckerberg, kelle hinnangul poleks sotsiaalmeedia tsenseerimine tsensuuri pärast muretseva valitsuse jaoks õige reaktsioon. Trumpi avalduse ühe järelmõjuna langesid kolmapäeval New Yorgi aktsiaturul nii Twitteri kui Facebooki osakute väärtus.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee