Eesti uudised

Reinsalu: 15. juunist saavad terved Schengeni kodanikud Eestisse siseneda (1)

Toimetas Hindrek Pärg, 27. mai 2020 16:19
Urmas ReinsaluFoto: Erki Pärnaku
Välisminister Urmas Reinsalu (Isamaa) sõnul plaanib Eesti lubada Schengeni kodanikel 15. juunist Eestisse siseneda, kuid säilitada karantiini põhimõte. "Karantiinipõhimõtet ei kohaldata kui inimesel on ette näidata test, et ta ei ole viiruse kandja," lisas Reinsalu.

Euroopa Komisjoni soovitusel võiks alates 15.juunist olla Schengeni ruumis vaba liikumine. Urmas Reinsalu rõhutas, et ennekõike sõltub see rahvatervise olukorrast, aga praeguste plaanide järgi otsustab valitsus need asjad neljapäeval, vahendab ERR-i uudisteportaal

Reinsalu sõnul arutavad praegu Balti riigid selle üle, millised võiks olla Balti riikide epidemioloogilise olukorraga sarnased riigid ja kelle suhtes võiks üldse karantiininõude kaotada. 

Välisministri sõnul arutab valitsus ka varianti võimaldada teha koroonaviiruse test kohe lennujaamas Eestisse saabumisel, aga tulemuste saamiseni peab inimene olema isoleeritud. "Kui ta on testi tulemused saanud ja see on negatiivne, siis sellest hetkest enam karantiini ei oleks vaja kohaldada," ütles Reinsalu.

Samal teemal

25.05.2020
ROHKEM KUI 100 INIMEST: Tallinna lennujaam koondab pea viiendiku töötajatest
18.05.2020
Riik lubab Kopenhaagenisse lennata, aga AirBaltic jõudis lennu tühistada

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee