Poliitika

Ratas: Keskerakond on valmis 50 000 euro suuruse annetuse tagastama 

Toimetas Triinu Laan, 27. mai 2020, 15:57
Foto: Teet Malsroos
Peaminister ja Keskerakonna esimees Jüri Ratas ütles, et kui Keskerakonnale vähetuntud Tartu ettevõtja poolt tehtud annetuse tagamaad jäävad hämaraks, on erakond valmis selle raha tagasi maksma.

Ratas ütles Vikerraadio saates "Stuudios on peaminister", et erakondadele tehtud maailmavaateliste annetuste juures peaksid erakonnad ise kontrollima, kas annetus on tehtud õigetel põhjustel.

Samal teemal

Ratase sõnul on ta palunud Keskerakonna peasekretäril Mihhail Korbil ühendust võtta vähetuntud ettevõtja Jana-Helen Juhastega, kes Keskerakonnale esimeses kvartalis 50 000 euro suuruse annetuse tegi.

 „Kinnitan, et Keskerakonnale üle kantud 50 000 euro suurune annetus on tehtud minu isiklikest vahenditest. Soovisin toetada Keskerakonna maailmavaadet ja olen ka esitanud avalduse Keskerakonnaga liitumiseks. Olen tagasihoidlik inimene ega soovi avalikkuse tähelepanu, kuid teen kindlasti koostööd õiguskaitseorganitega,“ teatas Juhaste täna meediale saadetud avalduses. 

Jana-Helen Juhaste oli varem Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna liige, kust lahkus 14. aprillil. 

ERR kirjutas eelmine kuu, kuidas esimeses kvartalis kogus Keskerakond rahalisi annetusi 108 705 eurot, millest 50 000 annetas vähetuntud ettevõtja Jana-Helen Juhaste. 

Äripäeva teatel küsis ERJK maksu- ja tolliametist välja andmed Juhaste kolme aasta tulude kohta.

„Maksuameti andmed näitasid, et isiku tulud on kaunis väikesed,“ sõnas aseesimees Kaarel Tarand, kuid ei soostunud ütlema, millisesse suurusjärku need aastate lõikes on Juhastel jäänud. „Igatahes nende tulude pealt ei ole olnud võimalik annetada nii suurt summat nagu 50 000 eurot.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee