Poliitika

Eksminister Mart Järvik kaitseb endist nõunikku: Urmas Arumäe ei ületanud volitusi (1)

Toimetas Triinu Laan, 27. mai 2020 13:07
Foto: Tiit Tamme
Endine maaeluminister Mart Järvik rääkis "Pealtnägijale" antud intervjuus, et ta ei leia ühtegi kohta, kus Urmas Arumäe oma volitusi ületanud oleks. 

"Ütlen veel korra, Urmas andis mulle käsunduslepinguga advokaadina nõu, kui ma küsisin. Me ei suhelnud igapäevaselt. Ta andis seda nõu siis, kui ma küsisin ja ma tundsin, et on endise justiitsministri või pika suure elukogemusega inimese nõu vaja. Ja see, et seda teist PRIA volituse küsimust püütakse nüüd kaela määrida kui tuttavale soodustuse tegemist, siis see ei päde absoluutselt!" kinnitas Järvik Taavi Eilatile antud intervjuus

Eksminister mainis veel, et Arumäe tegevusest oli kõige rohkem häiritud toonane kantsler Illar Lemetti. "Urmas nägi väga paljusid asju majas läbi. Mismoodi skeemid käivad ja kes kuidas toimetab. Ju tal oli põhjust hirmu tunda. Ma ei tea, miks."

Samal teemal

Põhja Ringkonnaprokuratuur saatis eelmisel nädalal kohtusse kriminaalasja, milles süüdistatakse eelmise maaeluministri Mart Järviku nõunikku Urmas Arumäed toimingupiirangu rikkumises eriti suures ulatuses.

Süüdistuse järgi nõustas Urmas Arumäe ametiisikuna õigusküsimustes maaeluministrit, olles samal ajal kahtlustatavate kaitsja kriminaalasjas, kus kannatanuks oli maaeluministeeriumi haldusalasse kuuluv PRIA.

Prokuratuur esitas Arumäele süüdistuse korruptsioonivastases seaduses kehtestatud toimingupiirangu teadvas rikkumises eriti suures ehk enam kui 400 000 euro ulatuses. Kriminaalasja kohtueelse menetluse viis läbi Keskkriminaalpolitsei korruptsioonikuritegude büroo ja juhtis Põhja Ringkonnaprokuratuur.

Kohus on määranud eelistungi ajaks 11. juuni.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee