Maailm

VIDEO | KÕRBETIRTSUD RÜNDAVAD: putukad nuhtlevad Pakistani põllumehi 

Toimetas Juhan Mellik, 26. mai 2020 17:40
Rohutirtsuparv Pakistani kohal. Foto: EPA/Scanpix
Hiiglaslikud rändtirtsude parved on ajanud Pakistani talunikud meeleheitele – mõnedes majapidamistes söövad nad ära kogu saagi ning jätavad pererahva näljapajukile.

Puuvill, sibul, tšillipipar ja tomat – kõik need lähevad putukatele kõhutäiteks. „See on kõige hullem, mida oleme kogu oma elu jooksul näinud,“ räägib Guardianile Balochistani provintsis Gharoki külas elav farmer Mir Gul Muhammad. Kogu tema saak on tirtsude poolt nahka pandud, tekitades kahjusid ligi 80 000 euro väärtuses. „Sellest taastumine võtab talupidajal aega aastaid.“

Üle kogu riigi on putukad tekitanud miljardite eest kahju, tekkinud on hirmud toidunappusest. Parved on saabunud lääne poolt: esmalt Araabia Ühendemiraatidest, seejärel Iraanist. Mingit võimudepoolset abi pole Muhammad veel näinud.

Põllumajandus moodustab Pakistani majandusest ligi viiendiku, samal ajal kannatab riik nii inflatsiooni kui koroonaepideemia all. Jahu ja köögiviljade hinnad on sel aastal tõusnud juba 15 protsendi võrra.

„Sel aastal on see kümme korda hullem kui möödunul. Nad ründavad meid kolmest küljest,“ lausus Sindhi osariigi põllumajandusminister Ismail Rahoo. „Rohutirtsud ja nende munad katavad juba 5000 ruutkilomeetrit põllumaad.“

Samasuguse murega pistavad silmitsi Ida-Aafrika riigid, kus võitlus koroonaviiruse vastu on jätnud rändtirtsud ilma tähelepanuta. Eriti hullus olukorras on Keenia, Etioopia ja Somaalia.

Vaata Raadio Vaba Euroopa videost tirtsude rünnakut Pakistanile.

Samal teemal

23.05.2020
FOTOD ja VIDEOD | Pakistanis kukkus alla reisilennuk, teatatud on 97 hukkunust. Ellujäänud mees: nägin ainult leeke

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee