Maailm

ÜLIM ANDESTUS: julmalt tapetud ajakirjaniku pojad andsid mõrvaritele armu 

Toimetas Juhan Mellik, 26. mai 2020 16:47
Jamal Khashoggi kägistati ja hakiti tükkideks. Tema pojad on valmis andestama.Foto: AFP/Scanpix
Kolme aasta eest Türgis Saudi Araabia konsulaadis jõhkral viisil tapetud ajakirjaniku Jamal Khashoggi lapsed ei soovi, et nende isa mõrvarid karistuseks surma saadetaks – nad on valmis neile andestama.

„Meie, märter Jamal Khashoggi pojad, kuulutame, et ma andestame neile, kes tapsid meie isa, otsides au hoopis Kõigevägevamalt Jumalalt,“ avaldas Salah Khashoggi, üks ajakirjaniku poegadest Twitteris.

Samal teemal

Hurriyet kirjutab, et Khashoggi pojad tegid otsuse teatavaks islamiusuliste püha kuu ramadaani viimastel päevadel, järgides sellega islamiseaduste traditsiooni just sellel ajal armu anda. Saudi Araabia meedia täpsustas küll kohe, et viis süüdistatut pääsevad küll hukkamisest, aga mitte karistusest kui sellisest.

Washington Posti heaks töötanud Khashoggi julm mõrv 2017. aasta sügisel tekitas laineid üle piirkonna. Teda kägistati ning tema keha lõigati tükkideks. Samal ajal ootas tema türklannast elukaaslane meest maja ees. Khashoggi surnukeha pole siiani leitud.

Kohe langes kahtlusevari Saudi Araabia kroonprintsile Mohammed bin Salmanile. Khashoggi oli temast kirjutanud mitmeid kriitilisi artikleid, kartuses võimalike repressioonide pärast kolis autor aasta varem välismaale.

Pärast vastukäivaid selgitusi esitas tugeva rahvusvahelise surve alla sattunud Saudi Araabia kuningakoda lõpuks ametliku versiooni, mille järgi korraldasid tapmised kaks kroonprintsile lähedast kõrget abi. Mõlemad on nüüdseks ametist eemaldatud, kuid kriitikud ei usu, et nad saanuks tegutseda ilma bin Salmani teadmise ja heakskiiduta.

Kokku saatis Saudi Araabia mõrva eest kohtu ette 11 inimest.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee