Sisuturundus

NUTIKAS NIPP: kuidas säästa üle poole sooja vee arvest? 

ZYPHO, 15. juuni 2020, 16:45
Foto: Envato Elements
Koduse sooja vee ehk sooja tarbevee kulu on üks hoone põhilistest energiakuludest küttesüsteemi ja ventilatsiooniõhu soojendamise kõrval. Kui hoone küttekulude vähendamisega on tegeletud palju, siis äravoolanud vee soojusenergia ära kasutamine ei ole seni laialdaselt tuntud.

Duši all käies või käsi pestes kasutame sooja vett põgusalt. Edasi voolab vesi koos endas sisalduva soojusenergiaga torudest alla ja kogu soojendamisele läinud energia on meil jaoks kadunud. Sedasi on vee soojusest (ja sellele kulunud rahast) meile kasu ainult korraks. Lahendus, kus osa äravoolava sooja vee energiast õnnestub taas kasutusele võtta, võimaldab meie kulusid vähendada märgatavalt.

Tarbevee soojustagasti töötab põhimõttel, kus äravooluvee soojus kütab ette kasutusse minevat külma vett. 

Kuidas toimib tarbevee soojustagasti?

Soovitud veetemperatuuri saavutamiseks segame segistis kokku kuuma ja külma vee. Pärast kasutamist voolab vesi äravoolutoru kaudu minema. Äravoolule paigaldatav soojustagasti võimaldab soojusvahetust äravooluvee ja kasutusele võetava külma vee vahel. Nii jõuab segisti külmale poolele märksa soojem vesi (temperatuur tõuseb umbes 10 °C kuni 20 °C, sõltuvalt tagasti mudelist) ja tänu sellele ei ole enam vaja lisada nii palju kuuma vett, et saavutada soovitud temperatuur. Energiasääst tulenebki sellest, et sooja tarbevee koguse vähenemise tulemusena väheneb ka vee soojendamise vajadus.

Zypho soojustagastid on saadaval nii horisontaalse mudelina, mis sobib dušialuse ja vanni alla, kui ka vertikaalse mudelina, mis paigaldatakse hoone kanalisatsioonipüstiku šahti.

Seebivesi ei puutu kokku puhta veega

Kuna soojustagastusprotsessis soojendatav külm vesi ja soojust ära andev heitvesi kokku ei puutu (soojusvahetus toimub soojusvaheti pinna kaudu), puudub igasugune hügieenilisusrisk.

Ummistuste poolest ei tekita soojustagasti rohkem probleeme kui muud kanalisatsioonisüsteemi komponendid. Sõltumata sellest, kas soojustagasti on lisatud süsteemi, tuleks igal juhul vältida ülemäärase mustuse ja karvade sattumist äravoolutorustikku. Ainult nii töötab kanalisatsioonisüsteem pikka aega murevabalt.

Zypho on soovitav paigaldada koos mustuse süsteemi sattumist vältivate trappide ja filtritega.

Kui siiski on süsteemi kogunenud sadet, mis hakkab seal veevoolu takistama (dušivee puhul on üks sagedasemaid põhjusi karvad), on toimivuse tagamiseks lihtsaim viis kasutada sobivaid puhastusvahendeid. Zypho puhul soovitame mittesöövitavaid puhastusvahendeid.

Uus, 67%-lise tagastusega soojustagasti

Zypho tarbevee soojustagastid on turul veel suhteliselt uued. Nagu igas arenevas valdkonnas jätkub siingi pidev innovatsioon.

Uue lahendusena on välja töötatud vertikaalne soojustagasti, mille efektiivsus on kuni 67 protsenti! See tähendab, et üle poole vee soojendamiseks kulunud energiast taaskasutatakse. Tarbija aga säästab sooja vee kuludelt samuti üle poole.

Zypho on üks soodsamaid lahendusi, mis aitab saavutada soovitud energiaklassi

Muude peamiste energiakulude puhul on kõik lihtsamad võimalused (paksem soojustus, kvaliteetsem kütte- ja ventilatsioonisüsteem) ammu kasutusele võetud ning järele on jäänud suhteliselt väikese mõju ja suure alginvesteeringuga variandid. Tarbevee soojendamiseks mõeldud kulu puhul on seni aga lahendus puudunud. Zypho soojustagastiga annab mõistliku hinnaga vähendada ka ETAs sisalduvat tarbevee soojendamise osa.

NB! Küsides hoone rekonstrueerimiseks toetust (näiteks KredExist), on Zypho aktsepteeritud toetatava meetmena.

ZYPHO kahandab ökoloogilist jalajälge

Tarbevee soojustagasti kasutajal väheneb sooja vee kulu, nii on võimalik peale varasemast väiksemate jooksvate kulude alandada veesoojendusseadmete võimsust või paigaldada väiksem boiler. Nõnda vähendab Zypho nii seadmete paigaldamise esmast kulu kui ka hilisemat vee soojendamise kulu. Dušivee soojustagasti kasutamine on hea lahendus, kui soovid loodust võimalikult vähe koormata, kuid samal ajal hoida kulud kontrolli all ja säilitada tänapäevast elukvaliteeti.

Vaata täpsemalt SIIT!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee