Foto: Martin Ahven
Sirje Presnal 21. juuni 2020 06:00
Kas elu on üks ja lõplik? Või ootab meid veel midagi? Mis saab pärast surma? Psühhiaater ja parapsühholoog Ilmar Soomere rahustab: elu jätkumine pärast füüsilist surma astraaltasandil pole hüpotees, vaid teaduslik fakt.

Kas elu on üks ja lõplik? Või ootab meid veel midagi? Mis saab pärast surma? Psühhiaater ja parapsühholoog Ilmar Soomere rahustab: elu jätkumine pärast füüsilist surma astraaltasandil pole hüpotees, vaid teaduslik fakt.

Veelgi enam. Rohkem kui poole sajandi pikkune uurimistöö ei ole dr Soomere seisukohta muutnud – surm ei ole lõpp. Inimene peab Maa peale tagasi tulema, kuni tema siinsed õppetunnid on õpitud.Ilmar Soomere tähelepanekud näitavad sedagi, et kahe elu vaheline aeg on viimase saja aasta jooksul märgatavalt lühenenud ja nüüd ei pruugi uue sünnini kuluda kümmet aastatki.

Erinevad religioonid ja vaimsed filosoofiad räägivad küll, et elu otsa ei saa – kõik läheb ühel või teisel moel edasi. Ent kõik see on väga teoreetiline. Kas selle kohta, et surma ei ole, saab ka midagi teaduslikku väita?Ikka saab. Seda, et füüsiline surm midagi ei lõpeta, teatakse juba aastatuhandeid. Isegi Eestist leiab arheoloogilisi viiteid sellele, et lahkunud maeti lootepoosis ja valati üle ookriga – elu sümboliga. Sellised rituaalid on olnud üleilmsed. Nii soomeugrilased kui ka germaani rahvad panid lastele vanaemade-isade nimesid mõttega, et nood tulevad peresse tagasi.1980ndatel hakati Ameerikas praktiseerima regressiooniteraapiat – meetodit, kus hüpnotisöör viib inimese eelmistesse eludesse. Neid seansse on väga palju lindistatud-filmitud. Ja kontrollitud fakte, mida inimene rääkis.Ameerika uurija Helen Wambach tegi grupihüpnoose ja saatis inimesed eelmises elus turule, et nad kirjeldaksid tollal käibel olnud rahasid. Räägiti väga omapärastest rahadest. Hiljem neid ütlusi üle kontrollides ilmnes, et suur osa kirjeldatud rahadest on tõepoolest käibel olnud. Ka kliinilist surma kogenud räägivad elust väljaspool füüsilist keha.

Edasi lugemiseks vali endale sobiv plaan:
Üks artikkel
3,99
Ühe artikli lugemisõigus
Digipakett
0,00/kuu
11 erinevat digiväljaannetÜle 2000 artikli kuusJagamisõigus 4 sõbragaTellijatele mõeldud auhinnad