Maailm

RUMAL TEMP: supervõimeid soovinud vennad lasid end mürgisel ämblikul hammustada 

Toimetas Aare Kartau, Greete Kõrvits, 26. mai 2020 13:48
Must lesk pole üldjuhul agressiivne, ent tema hammustus võib olla surmav.Foto: Pixabay
Boliivias toimetati haiglasse kolm noort poissi, keda oli hammustanud mürgine ämblik. Selgus, et poisid olid lasknud ohtlikul elukal end ise hammustada, lootes, et hammustus muudab nad superkangelasteks. Sest nii juhtus filmis Ämblikmehega.

Väikeses Boliivia külas elavad poisid vanuses 8, 10 ja 12 aastat olid 16. mail kitsi karjatamas, kui märkasid ämblikku, kirjutab Telemundo. Nad asusid lülijalgset toikaga torkima, teadmata, et tegu oli musta lesega, äärmiselt mürgise ämblikuga. Jõnglased uskusid, et huvitava välimusega ämbliku hammustus annab neile sellised erilised võimed nagu koomiksites ja filmides seiklevale Ämblikmehele, keda hammustab radioaktiivne ämblik. Seetõttu otsustasid nemadki lasta end hammustada. See polnud loomulikult hea mõte.

Esimesed mürgistussümptomid ilmnesid juba paari minuti jooksul. Ema toimetas nutvad poisid kiiresti kohalikku tervisekeskusse, ent kuna nende seisund halvenes kiiresti, otsustasid arstid, et nad tuleb Llallagua linna haiglasse viia. Öö jooksul ei muutunud nende olukord ka seal paremaks. Poisid kaebasid lihasevalu, nad hakkasid higistama, tõusis palavik ja tekkisid kogu keha läbivad värinad. Poisid toimetati edasi suuremasse La Pazi lastehaiglasse, kus neile mürgiste hammustuste vastast seerumit süstiti.

Must lesk ei hammusta, kui ta rahule jätta

Teadaolevalt pole must lesk agressiivne. Eriti emaste isendite hammustus on aga mürgine ja võib halvimal juhul saatuslikuks osutuda. Täiskasvanud ja tugev inimene hammustuse tõttu enamasti ei sure, kuid kehvema tervisega, eaka või lapseeas inimesega on teised lood.

Kolmel noorel superkangelaseks ihkajal oli siiski õnne. Boliivia ministeeriumi peaepidemioloogi Virgilio Pietro sõnul hakkas poiste tervislik seisund peagi paranema ning nad lubati kuus päeva hiljem haiglast koju.

Pietro hoiatas kõnealust lugu näiteks tuues vanemaid, et laste jaoks võivad paljud asjad, kaasa arvatud filmid, tunduda realistlikud, mistõttu tuleb neid selles vallas harida.