Müstika

MÜSTIKA | Nimel on maagiline vägi. Arvuta enda nimenumber ja vaata, kes oled sina! 

Sirje Presnal, 21. juuni 2020 19:30
Puuduta mind saatekülaline numeroloog Kai TammFoto: Tiina Kõrtsini
Mõnikord on emal-isal lapse nimi ammu enne sündimist valmis mõeldud, aga kui beebi ilmavalgust näeb, selgub, et ta pole üldse selle nime nägu. Numeroloog Kai Tamm soovitab sellisel juhul väljavalitud nimest loobuda. «Mõne taassünnifilosoofia järgi valib laps endale ise vanemad, sünniaja, -koha ja ka nime,» selgitab ta. «Vanematel tuleb see nimi intuitiivselt ära tunda.»

«Ladinakeelne mõttetera ütleb «Nome est omen» – nimi on oomen. Ja nõnda ongi,» sõnab Kai. «Nimi on tugevalt seotud sõnamaagiaga, see on nagu omamoodi loits või mantra, mis pideval väljaütlemisel avaldab kandjale iseomast mõju.»
Võib juhtuda, et nimi mingil põhjusel ei sobi inimese isiksusega ja siis ei pruugi ta end oma nahas hästi tunda. Mõnel võtab aastakümneid, enne kui ta vanemate pandud nimega harjub, ja teinekord ei saagi inimene rahu enne, kui on nime ära vahetanud. Seega – nimepanek on vastutusrikas ülesanne. Õnneks pidavat imik reageerima, kui sobiv nimi on leitud. «Kui laps on sündinud, tuleb lihtsalt vaadata, mis nägu ta on. Ja kui öelda talle nimi, mis talle meeldib, annab ta sellest kindlasti kuidagiviisi märku.»

Edasi lugemiseks: