Müstika

MÜSTIKA | Nimel on maagiline vägi. Arvuta enda nimenumber ja vaata, kes oled sina! 

Sirje Presnal, 21. juuni 2020 19:30
Puuduta mind saatekülaline numeroloog Kai TammFoto: Tiina Kõrtsini

Mõnikord on emal-isal lapse nimi ammu enne sündimist valmis mõeldud, aga kui beebi ilmavalgust näeb, selgub, et ta pole üldse selle nime nägu. Numeroloog Kai Tamm soovitab sellisel juhul väljavalitud nimest loobuda. «Mõne taassünnifilosoofia järgi valib laps endale ise vanemad, sünniaja, -koha ja ka nime,» selgitab ta. «Vanematel tuleb see nimi intuitiivselt ära tunda.»

«Ladinakeelne mõttetera ütleb «Nome est omen» – nimi on oomen. Ja nõnda ongi,» sõnab Kai. «Nimi on tugevalt seotud sõnamaagiaga, see on nagu omamoodi loits või mantra, mis pideval väljaütlemisel avaldab kandjale iseomast mõju.»Võib juhtuda, et nimi mingil põhjusel ei sobi inimese isiksusega ja siis ei pruugi ta end oma nahas hästi tunda. Mõnel võtab aastakümneid, enne kui ta vanemate pandud nimega harjub, ja teinekord ei saagi inimene rahu enne, kui on nime ära vahetanud. Seega – nimepanek on vastutusrikas ülesanne. Õnneks pidavat imik reageerima, kui sobiv nimi on leitud. «Kui laps on sündinud, tuleb lihtsalt vaadata, mis nägu ta on. Ja kui öelda talle nimi, mis talle meeldib, annab ta sellest kindlasti kuidagiviisi märku.»

Eelista eestimaistNumeroloog jagab veel natuke juhiseid. «Sageli leitakse õige nimi juhuslikult ja valik langeb nimele, millele enne üldse ei mõeldudki. Kui vanemad on eriarvamusel või tunnetavad erinevalt, võib lapsele panna ka mitu nime,» sõnab Kai. «Sel juhul on tähtis, et nimi ka täies pikkuses välja öeldakse. Hellitusnimeks tuleks leida pigem mõni muu kui lühendatud või moonutatud nimi, mis rikub nime tegelikku energeetikat.»Nimevalikul annab asjatundja nõu mitte üle pingutada. «Numeroloogina ma ei soovita panna võõrapäraseid, halvasti hääldatavaid või väga pretensioonikaid nimesid – näiteks võõramaiste jumalate omi,» ütleb ta. Saatus ei garanteeri kahjuks, et erilise nimega lapsest kasvab väljapaistev isiksus, ja sel juhul võib ambitsioonikas nimi talle koormaks olla. «Ükski lapsevanem ei näe ette, milliseks kujuneb lapse iseloom ja tema elutee,» hoiatab Kai. «Võib-olla häirib last teiste inimeste tähelepanu, aga nime tõttu on tal võimatu märkamatuks jääda.» Vanemad ei tohi oma teostamata jäänud soovunelmaid lapse õlule seada.Mis puutub võõrapärastesse spirituaalsetesse nimedesse, siis need on naise sõnul erilise missiooni ja kodeeringuga nimed, mille mõju võib osutuda ettearvamatuks. Kui inimene tunneb, et tahab endale vaimset nime, võib ta selle võtta täiskasvanuna, kui ta on valmis nimega kaasas käivat ülesannet täitma.

Edasi lugemiseks:

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee