Eesti uudised

Kohus arutab aasta ema tiitliga pärjatud naise vägivallatsemist viie kasulapse kallal (12)

LISA KOMMENTAAR

Tiiu 28. mai 2020 12:07
Olgu asi kuidas oli, aga lapsi jalaga lüüa ja nii kauaks nurka panna, ei ole enam inimlik ega veelvähem mingi võõras isehakanud ema seda endale küll lubada ei tohiks. Selle naise puhul mängis vist rolli riigilt saadud raha, mitte armastus ja hoolivus laste vastu. Usun neid lapsi igatahes rohkem, kui seda AASTA EMAKS pärjatud südametut tädi.
Pensionäri meenutus. Koolis nurkapanekust ja sundkorras ühe koha peal sundasendis seismisest. 27. mai 2020 12:58
Varem oli see üsna tavaline. et korrarikkuja pandi klassis nurka seisma. Vahetunni ajal korra rikkuja jällegi keset jalutuse koridori. Eriti häbistavaks loeti seisma panemist õpetajate toa ette, kooli seinakella alla. Mõnikord jäeti lapsed ka pärast tunde seisma. Minu rekord oli kusagil 2-2,5 tundi. see oli vist nii 7 klassis. Mingit pättust mina ise ei teinudki, tegu oli kollektiivkaristamisega, et ülestunnistust saada. Pärast tundi jäeti ja seisma pandi kogu klass. Niiakauks, kuni süüdlane üles leitakse (pättust oli tegelikult garderoobis teinud üks tüdrukutest, nagu hiljem selgus.)
Kahjuks on maht piiraratud, jätkan 27. mai 2020 13:13
Meenub, et pärast 2-2,5 tunnist ühe koha peal seismist oli tunne üsna räbal - valutasid nii selg kui ka jalad. Huvitav, kas sarnane seismapanek on kaasaja koolides ikka veel lubatud või loetakse nüüd kuriteoks? Kui nii mõelda, siis äkki peaksin nüüd minagi hagiavalduse sisse andma ja oma kannatuste eest mingit kahjutasu nõudma. Nood õpetajad, kes seda tegid on muidugi ammuilma ise pensionil või juba issanda riigis. Aga kool, see eksisteeerib ju edasi! Juriidiliselt. Kuigi uues majas ja uues koossesus. Mida te arvate? Äkki annakski mingit moraalsete-füüsiliste kannatuste hüvitist välja nõuda?
maamiis 27. mai 2020 22:35
varem jagati otseseselt ihunuhtlust ka kogu klassi ees .Kas peab selle taastama?Jutt on praegusest ajast ja Aasta emast!
sass 26. mai 2020 13:57
Näiteks proovige netist või ajakirjast Juura leida sellist materjali : A. Soo, J. Sootak Õiguslik analüüs karistusõigusliku hädakaitse ja hädaseisundi rollist põhiõiguste piiramise alusena lasteasutustes ning hoolekande- ja tervishoiuasutustes või A. Soo Karistusõiguslik hädakaitse ja hädaseisund põhiõiguste piiramise alusena koolides ning nende suhestumine 1. jaanuaril 2016 jõustuva lastekaitseseaduse § 24 lõikega 3
sass 26. mai 2020 13:55
Kahjuks tuleb sellise jura lahendamiseks võtta hea kaitsja, sest kui tegu on koosseisupärane ja prokuratuuri väiteid tuleb hakata tõrjuma õigusvastasuse teemal, muutub asi keeruliseks. RÕA-ga kaitsjad selliste asjadega süvitsi ei viitsi kunagi tegeleda.
Arutelu 26. mai 2020 12:02
tõesti teema nii ja naa, kahjuks karistamist juhtub ka teistes asendus- ja hooldusperedes, aga nagu tavalisegi pere puhul, tuleb see välja harva. Seal samas Hiiumaal oli üks pere, kes karistas hooldusel olevaid lapsi... Ehk oleks aeg ümber vaadata hooldusele saatmise kord? Ehk toetaks hoopis neid peresid, kes saamatud ja toetaks neid sünnitusmajast saati, mitte siis kui lapsel probleemid tekivad? Ehk ei maksaks hooldusperedele suuri rahasid ja loeks hiljem, kuidas lapsi väärkoheldi, vaid sama raha eest toetaks bioloogilise pere kasvatamist? Teraapiaid? Koolitaks spetsialiste perede aitamiseks?
Maamiis 26. mai 2020 16:05
Tavajuhtudel saaks ehk veel aru ,et rasked lapsed ja närv ei pidanud vastu ,aga siin on ju tegu AASTA EMAGA! Järelikult on tegu musterperega mis on kõigile eeskujuks seatud ja nad lihtsalt seepärast ei saa endale midagi sellist lubada!
60 26. mai 2020 10:12
rohkem ikka nagu vanaema, mis aasta ema?
see on selline nii ja naa teema 26. mai 2020 09:12
ja asjaolusid teadmata ei maksaks hinnanguid anda. Kui asendusperesse on lapsed sattunud tittedena, siis on nende kasvatus ja väljakujunemine toimunud asendusperes. Kui lapsed on asendusperesse sattunud kainikute ja mürsikutena, siis on suur osa nende iseloomudest ja käitumismustritest juba välja kujunenud ja kambavaimuga võib sealt igasuguseid asju tekkida kuni sinnani välja, et võib-olla oleks asenduskodu asemel pidanud mõni laps noortekolooniasse minema hoopis. Käesolev mõttekäik on teoretiseeriv ja ei anna hinnanguid antud artikli tegelaste kohta.
Maamiis 26. mai 2020 09:35
Ja see õigustab jalaga löömist ning 12 tunnist ühel kohal seisma sundimist( kas see piinamise alla juba ei lähe)?

njah 25. mai 2020 22:25