Eesti uudised

POST PIDI JU KÄIMA? Eestisse saadetud kaart tuli USA postiteenistuselt tagasi 

Toimetas Greete Kõrvits, 25. mai 2020 21:43
Mõni meist võib veel päris kaua oodata, kuni kirjasõbra sõnum rahvusvahelise tigupostiga kohale jõuab.Foto: Aldo Luud
Mõni aeg tagasi kirjutas Eesti meedia, et Ühendriikide postiteenistus (USPS) katkestas kirjade-pakkide saatmise Eestisse. Sellest ei andnud ameeriklased teada isegi mitte meie Omnivale, kellele tuli uudis üllatusena. Lühikeste läbirääkimiste tulemusel leidis USPS, et kirjavahetus saab siiski taastuda – igati loogiline kah, teistpidi ju postiteenus ei katkenud. Ent tõrge ei pruugi veel päris lahenenud olla. Üks Ameerikast Eestisse sõbrale saadetud postkaart tuligi saatjale tagasi, kusjuures ajal, mil tegelikult oleks juba pidanud saama seda Eestisse saata.

Kaart on kohalikus sorteerimiskeskuses registreeritud 15. aprillil. Seal passis ta tervelt kuu aega, kuni 19. mail tagasi saadeti. Nädal enne seda kinnitas Eesti välisministeerium, et kirjavahetus kahe riigi vahel on taastatud. Kas konkreetne kohalik postkontor ei olnud veel teadlik, et Eesti ei ole enam (muide, ainsa euroliidu riigina) saadetiste mustas nimekirjas või taastus kirjavahetus siiski arvatust pisut hiljem ning sel ühel kaardikesel lihtsalt ei vedanud.

Kaardi saatja postkasti potsatas edastamata jäänud sünnipäevaõnnitlus tagasi möödunud laupäeval. Ümbrikul on templid peal ning suhteliselt väsinud ja tinditahmane välimus. Kaardiga samal päeval olevat teele läinud ka üks emadepäeva õnnitlus, mis nähtavasti on siiski kuhugimaani edasi liikunud (kuigi paraku mitte õigeks ajaks kohale jõudnud). Igal juhul tagasi pole USPS seda saatnud.

Ümbrikule kleebitud teate võib maha kriipsutada ja uuele katsele minna.Foto: Lugeja foto

Samal teemal

Tasub meeles pidada, et isegi kirjavahetus ja pakkide saatmine, mis toimivad, on praegusel ajal erakordselt aeglased, arvestada võib lausa kuudepikkuse ootamisajaga. Kuna lennuliiklus on kogu maailmas võrreldes koroonakriisi eelse ajaga niivõrd harv, „võistlevad“ rahvusvahelised saadetised koha nimel nendel vähestel lendudel, mis siiski väljuvad.

Väidetavalt võib nüüd, mil Eestisse kirjade saatmine taas toimib, kirjale kleebitud märgiselt maha kriipsutada teksti „Mail service suspended, return to sender“ ehk „Postiteenus ajutiselt peatatud, tagastada saatjale“. Sellest peaks piisama, et saadetis, olgu see kiri või pakk, uuesti ning seekord viperusteta teele saata. Saab näha!

Kes aga leiab, et asi pole jändamist väärt, võib oma Ameerika sõbrale mainida, et too võib postmargi eest ka raha tagasi küsida.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee