Eesti uudised

Sõidueksamil kolm korda põrunuil tuleb uuesti sõidutunde võtta (1)

Toimetas Hindrek Pärg, 25. mai 2020 19:21
Foto: LAURA OKS
Neil, kes B-kategooria sõidueksamil kolm korda läbi kukuvad, tuleb tagasi autokooli minna ja seal minimaalselt kaks sõidutundi võtta, näeb ette majandusministeeriumi määrus. Kuna eelmisel aastal oli selliseid juhiloa taotlejaid üle 2600, tõstab see autokoolide koormust, sest ka kohustuslike sõidutundide arvu tõsteti.

Muudatus, mille kohaselt kolm korda riiklikul sõidueksamil põrunu peab autokooli naasma, tehti seetõttu, et juhiloa taotlejad võtavad eksamil läbikukkumist lihtsalt kui ebaõnne ja loodavad, et järgmine kord läheb paremini. Nii käiakse muudkui proovimas ja tehakse ühtesid ja samu vigu, mis  aga näitab, et vahepeal pole oma juhtimisoskust parandatud, vahendas ERR-i uudisteportaal "Aktuaalset kaamerat".

"On kõige parem, kui juhikandidaat võtab kaasa või saadab autokoolile oma sõidueksami raportid, mis talle tulevad maanteeameti e-teeninduse postkasti, ja läbi selle pannakse kokku kava, mis on tal vaja nii-öelda järele õppida, et uuesti eksamile tulla," selgitas maanteeameti eksamiosakonna juhataja Tarmo Vanamõisa.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee