Maailm

Austria president vabandab karantiinireeglite rikkumise pärast: mul on tõesti kahju, kaotasime ajataju 

Toimetas Aare Kartau, 25. mai 2020 12:51
Riigipea Alexander Van der Bellen jäi liiga kauaks restorani jutustama, rikkudes sellega Austria valitsuse kehtestatud karantiinireegleid.Foto: Reuters/Scanpix
Austria president Alexander Van der Bellen esitas avaliku vabanduse, sest jäi ööl vastu pühapäeva Viinis asuvasse restorani kauemaks, kui karantiinireeglid lubasid. Riigipead ja tema kaaslasi märkas kohaliku meedia teatel politsei, kes neid korrale kutsus, vahendab BBC.

76aastane riigipea jäi lubatud ajast kauemaks Viinis asuva Itaalia restorani väliterrassile sõpradega rääkima. Van der Bellen väitis, et ei pannud toitlustuskohas vesteldes hilist kellaaega tähelegi. „Me kaotasime jutustades ajataju. Mul on tõesti kahju. See oli viga,“ kinnitas president, kes oli enda sõnul esimest korda pärast karantiini algust kahe sõbra ja oma naisega välja läinud. 

Samal teemal

Kohaliku meedia teatel märkas politsei Van der Bellenit ja tema kaaslasi vahetult pärast südaööd vastu pühapäeva. Valitsuse viimaste korralduste kohaselt peavad restoranid ja kohvikud uksed sulgema hiljemalt kell 23.00.

Kõnealusele Itaalia restoranile võidakse trahv määrata, ent Van der Bellen ütles, et ta „võtab vastutuse“, kui omanik peaks juhtunu tõttu kannatama. Omanik väitis kohalikule ajalehele, et nad sulgesid restorani õigel ajal, ent ta oli ise aru saanud, et kliendid tohivad soovi korral väliterrassil edasi viibida.

Austria oli üks esimesi Euroopa riike, kes kehtestas karmi karantiini. Samuti oli ta üks esimesi, kes hakkas piiranguid lõdvendama. Praeguse seisuga on riigis tuvastatud 16 539 haigusjuhtumit ning 641 surma.

Samal teemal

14.03.2020
PIDU KATKU AJAL? Saksa politsei ajas laiali teismelise rahvarohke sünnipäevapeo
14.03.2020
Mitmed Euroopa riigid asusid karme piiranguid leevendama
30.02.2020
AUSTRIA LIIDUKANTSLER: veel paljud inimesed peavad surema. Toidupoodi minnes muutub näomask kohustuslikuks