Uus-Meremaa peaminister Jacinda Ardern.Foto: Youtube'i kuvatõmmis
Toimetas Aare Kartau 25. mai 2020 11:43
Esmaspäeva hommikul teleintervjuud andnud Uus-Meremaa peaminister Jacinda Ardernit sai otse-eetris üllatuse osaliseks, kui piirkonda tabas käesoleva aasta seni tugevaim maavärin. Peaminister ise ei lasknud tõukel end kõigutada ja säilitas naeratuse.

Jacinda Ardern arutas esmaspäeval tele-eetris koroonaviiruse tõttu seatud piirangute jätkuvat leevendamist. Samal ajal tabas pealinn Wellingtoni ja selle lähedal asuvat piirkonda võrdlemisi tugev maavärin. Tõuget tundis ka tol hetkel parlamendihoones viibinud Ardern.

Uus-Meremaa peaminister katkestas maavärina ajal teleajakirjanik Ryan Bridge'i küsimuse. „Meil on siin väike maavärin, Ryan. Üsna korralik raputus...“ lausus korraks mureliku ilmega ringi vaadanud peaminister. Siiski säilitas Ardern rahu ning pärast paar sekundit kestnud värinat sõnas naeratades, et see lõppes ja temaga on kõik korras. Peaminister lisas, et tema pea kohal pole rippuvaid valgusteid ning ta asub kindla konstruktsiooniga ruumis.

CNNi teatel oli maavärina magnituudiks 5,8. See tabas Uus-Meremaa pealinna piirkonda, ehkki selle epitsenter asus kümneid kilomeetreid Wellingtonist põhjas. Sarnaselt Arderniga on uusmeremaalased maavärinatega harjunud. Saareriik asub nn Vaikse ookeani tulerõngal, mistõttu tabab aastas Uus-Meremaad umbes 20 000 maavärinat, millest enamik on siiski piisavalt leebed, et inimesed neid ei tunneta. Geoloogilist aktiivsust mõõtva Geoneti hinnangul oli esmaspäevane maavärin käesoleva aasta tugevaim. Sellele järgnes üle 45 järeltõuke, mille magnituud oli 1,7-4,4. Teadaolevalt ei põhjustanud värin kohalikele vigastusi ega hoonetele kahjustusi.