Eesti uudised

Eriolukorra piirangud kasvatasid jalgrataste müüki 

Toimetas Eigo Kaljurand, 23. mai 2020, 21:39
Jalgrattad on tänavu poodides minev kaup.Foto: Rauno Vahtre
Koroonaviiruse tõttu kehtestatud eriolukorra piirangud spordiväljakute ja -saalide ning ujulate kasutamisele kasvatasid jalgrataste müüginumbreid võrreldes eelmiste kevadhooaegadega, kuna jalgrattasõit oli üks väheseid sportimisvõimalusi, mida harrastada sai.

Teatavasti on viirusehirm ja mitmed piirangud muutnud tugevasti ka inimeste ostlemisharjumusi - e-kaubanduse käibed on tugevas kasvutrendis, vahendab ERRi uudisportaal. See ja piiratud vaba aja veetmise võimalused on veebipoe Kaup24.ee jalgrataste müüki kasvatanud suisa kaks korda, seda nii linna- kui ka maastikurataste puhul, ütles veebipoe kommunikatsioonijuht Raimonda Strazdauskaite.

Üle Eesti peamiselt jalgrattaid müüva Hawaii Expressi poeketi tegevjuht Alo Maidla ütles, et mingit hüppelist müügikasvu sel kevadel toimunud pole, kuigi Tallinnas, kus rahvast ja raha rohkem liigub, on ka müüginumbrid suuremad.

"Sisuliselt kõik grupid - lasterattad, linnasõidurattad, maastikurattad - on paremini müünud, aga kuna eriolukorra ajal spordivõistlusi pole lubatud teha, siis kallimate rataste müük ei ole kasvanud ja on sarnasel tasemel," rääkis Maidla.

Samal teemal

22. mai 2020, 14:14
VIDEO | POLITSEI HOIATAB: lukust lahti unustatud uksed teevad varastele elu lihtsaks
16. mai 2020, 13:29
Mopeedautode arv Eestis on viie aastaga viiekordistunud

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee