Ehkki nädalas ilmus eriolukorra ajal enam kui 100 lugu, kus peaministri nimi esines pealkirjas, juhtlõigus või märksõnades, tootis peaminister Jüri Ratas ise lugusid veel juurdegi. Peaministri videopöördumine 21. märtsil.Foto: Kuvatõmmis videopöördumisest
Priit Pärnapuu 25. mai 2020 12:44
Kõige muu kõrval on ajakirjandus ka ajaloo esimene visand. Kes pääsevad Eesti ajalooraamatusse koroonakriisi peatükki? Õhtuleht vaatas üle nelja suurema Eesti uudisteportaali lood alates 1. jaanuarist kuni eriolukorra lõpuni 17. mail. Selgus, et Õhtuleht, Delfi, Postimees ja ERR avaldasid kokku üle 103 000 uudise, millest iga viies kõneles koroonast. Kes pääsesid aga rohkem pildile: valitsus vs. president vs. riigikogu, koalitsioonierakonnad vs. opositsioonierakonnad, Keskerakond vs. EKRE vs. Isamaa, Jüri Ratas vs. Mart ja Martin Helme ning sotsiaalminister vs. rahandusminister?

"Hiina riiklikus meedias neljapäeval edastatud informatsiooni kohaselt on viimase kopsupõletikupuhangu taga uut tüüpi koroonaviirus," sellise juhtlõiguga uudise avaldas neljapäeva hommikul, 9. jaanuaril, kell 5.31 Postimees oma veebiportaalis viitega uudisteagentuuridele AP, AFP ja BNS. Teadaolevalt on tegu esimese korraga, kus Eesti kirjutavas meedias kasutati sõna "koroona".

Edasi lugemiseks vali endale sobiv plaan:
Üks artikkel
3,99
Ühe artikli lugemisõigus
Digipakett
0,00/kuu
11 erinevat digiväljaannetÜle 2000 artikli kuusJagamisõigus 4 sõbragaTellijatele mõeldud auhinnad