Nädala TOP

Nädala tipud | Erakonnad nõuavad piitsa? 

Elis Kusma, arvamustoimetaja, 22. mai 2020, 18:11
Foto: Julia Vakina
Koalitsioonierakondade kihk tõhustada järelevalvet erakondade rahaasjade üle, andes kontrollifunktsiooni selleks loodud komisjonilt hoopis riigikontrolli kätte, viitab, et võimuparteid ei pea kõik kohtuasjad võitnud komisjoni sõela piisavalt tihedaks. Kas üksteise rangemat kohtlemist nõudvad erakonnad oleksid siis nõus ka märksa suuremate trahvidega rikkujatele, nagu on mujal Euroopas? Või näeksime eelnõu seaduseks saamise tagajärjel karistamatuse tunde kasvu ja hädakisa, et riigikontrolli asi polegi poliitikasse sekkuda?

Minister puhkab meelepahast

Vaevalt tõusnuks maasikakasvatajate meelepaha puuduvate võõrtööliste pärast nii suureks, kui neil oleks ukse taga järjekord oma inimestest, kes sooviksid suvel põllul rügada. Võib-olla tööampsuna seda tehtakski, aga mitte siis, kui kaob töötustaatus ja kaasnevad sotsiaalsed garantiid. Ministri puhkuse ajastus jätab aga mulje, nagu ei tahaks ta mõista, et loodusseaduste järgi toimetaval sektoril pole aega oodata, kuni kohalikul tööturul vabaneb piisavalt töökäsi.

Mõistmatu lennukeeld

Kas majandusministeeriumi kehtestatud keeld lennata kindlatesse sihtkohtadesse on mõeldud ikka rahvatervise kaitseks või ministri otsustavuse näitamiseks, tuleb küsida, kui Minski liin otsustati sulgeda alles pärast eriolukorra lõppu ning Nordica teeb Stockholmi tellimuslende, kuigi Rootsi on keelunimekirjas. Milleks niimoodi rapsides riskida, et mõni lennufirma ei tahagi enam siit lennata, kui kõigile lendajaile kehtib tervise kaitseks niikuinii karantiininõue?

Rail Balticu pidur

Riigikohtu otsus, millega tühistatakse Rail Balticu planeering kolmel trassilõigul, kuna puudub hinnang trassi mõjule linnualal, võib raudtee-ehituse viia hoopis kindlamatele alustele, kui juriidilised küsimused lahendatakse enne ehitust. Kui ehitus aga seiskubki, siis ilmselt mitte kohtuveskite, vaid juba „kaassüüdki“ möönanud võimupoliitikute tõttu.

Rohepesupealinn?

Tallinna jõudmine Euroopa rohelise pealinna tiitlivõistluse finaali hämmastab kriitikuid, kes näevad meie pealinna kasvavat autostumist oma silmaga. Jääb vaid loota, et reaalsus jõuab võistlusdokumentides kirjeldatule järele, sest näiteks jalgrattalaenutuse süsteemi laiendamiseks tuleks selline teenus esmalt luua. Või rahuldubki linnavõim üksnes finaali pääsuga, olgu või rohepesu abil?

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee