Maailm

„NAGU TURTSAKAS LAPS.“ President Trump keeldus ajakirjanike ees näomaski kandmast 

Toimetas Juhan Mellik, 22. mai 2020 13:49
Donald Trump Fordi tehases Michiganis. Demonstratiivselt hoiab ta käes näokaitset. Foto: ZUMA/Scanpix
Ameerika Ühendriikide president Donald Trunp selgitas, miks keeldus ta oma visiidil Michigani osariigis Fordi tehasesse kandmast näomaski. Ta ei tahtnud lihtsalt pakkuda ajakirjanikele naudingut sääraset vaatepildist.

Trumpi kangekaelsus maskikandmisel pälvis rohkelt kriitikat – eriti, kuna seda soovitas tungivalt ka osariigi demokraadist peaprokurör Dana Nessel. „Ma palun Teid, et austaksite oma ringkäigul meeste ja naiste pingutusi nii Fordi tehases kui kogu osariigis,“ vahendab Nesseli kirja Independent. „Peame tegema omalt poolt kõik, et peatada Covid-19 levimine.“

„Ma ei taha valmistada pressile rõõmu, et nad seda näeksid,“ põhjendas Trump oma keeldumist. Ta olevat pannud maski ette hoopis tehase tagaruumides, eemal leheneegritest.

Samal teemal

Trump väitis ka, et tehase juhtkond ütles talle: maskikandmine pole vajalik. „See on tema otsus,“ ütles ajakirjanikele ka ettevõtte esimees Bill Ford, ise samal ajal õlgu kehitades.

Lõpuks võttis president siiski maski välja – see oli tumesinist värvi, nagu viimasel ajal ka enamus tema ülikondadest. Michigani peaprokuröri sedalaadi käitumine aga ei rahuldanud. „President on nagu turtsakas laps, kes keeldub järgimast reegleid. See ei ole nali, “ lausus Nessel CNNile.

Ühendriigid registreerisid eilse päevaga 94 000 koroonasurma, tuvastatud nakatumisi on üle pooleteise miljoni. Guardian kirjutab, et Trumpi ütluste järgi osutus tema neljapäeva hommikul antud test negatiivseks, kuid viimase kahe nädala jooksul on viirus tuvastatud kahel tema vanemabil Valges Majas.

Just sel põhjusel tarvitas president ettevaatusabinõuna malaariaravimit nimega hüdroksüklorokviin – mis sellest, et puudub igasugune tõestus selle kaitsvast toimest Covid-19 vastu.

Tervishoiuekspertide ignoreerimisega on president silma paistnud varemgi. Trump on korduvalt avaldanud soovi, et riigis taastuks võimalikult kiiresti normaalne elurütm ning inimesed saaksid tööle tagasi minna. Spetsialistide hinnangul oleksid sammul rahvatervise jaoks traagilised tagajärjed.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee