Maailm

Algselt avaldatud reedel, täiendatud laupäeval kell 13.48! 

FOTOD ja VIDEOD | Pakistanis kukkus alla reisilennuk, teatatud on 97 hukkunust. Ellujäänud mees: nägin ainult leeke 

Toimetas Hindrek Pärg, Merilyn Närep, 23. mai 2020 13:48
Foto: Reuters/Scanpix
Pakistani riikliku lennufirma Pakistan International Airlines lennuk kukkus alla riigi suurimas linnas, Karachis.

Lennufirma pressiesindaja ütles, et lennu PK8303 pardal oli esialgsetel andmetel 91 reisijat ja kaheksa meeskonnaliiget, vahendab Reuters. Lend oli teel Kirde-Pakistanis asuvast Lahore'st Karachisse.

Sotsiaalmeedias levivatel videodelt ja fotodelt on näha, et lennuk kukkus alla tiheda asutusega elamurajooni Karachi lennujaama lähistel. Õnnetuspaigast tõusis õhku musta tossu. 

Pakistani meediaväljaannete teatel on sündmuspaigal kiirabi ja kohalik sõjavägi, kes kannatanuid aitavad.

Sindhi provintsi terviseameti teatel on kinnitatud 97 hukkunust. Seni pole aga selge, kui paljud neist olid lennuki peal ja kui paljud õnnetuspaigas viibinud kohalikud. 19 hukkunut on tehtud kindlaks. Teadaolevalt elas lennuõnnetuse üle vähemalt kaks reisijat, vahendab BBC.

Õnnetusest eluga pääsenud Muhammad Zubair kirjeldas intervjuus BBC-le juhtunut ning tõdes, et kõigile oli see väga ootamatu. Lennuk oli esmalt proovinud maanduda ning 10 või 15 minutit hiljem toimus õnnetus.

“Kellelgi polnud aimugi, et lennuk õnnetuse teeb. Seni oli lend läinud sujuvalt,” selgitas Zubair, kel õnnestus pääseda kergemate vigastustega.

Imelisel kombel ellu jäänud mees kaotas pärast õnnetust teadvuse. Kui ta tagasi meelemärkusele tuli, valitses tema ümber täielik kaos. “Igast suunast oli kosta karjeid, nii laste kui ka täiskasvanute omi. Nägin ainult tuleleeke. Ma ei näinud inimesi, ainult kuulsin nende karjeid. Avasin oma turvavöö ning nägin pisut valgust. Läksin selle suunas ning pidin kolme meetri kõrguselt alla hüppama, et end päästa,” meenutas Zubair.

Õnnetust pealt näinud Pakistani elanik tõdes, et juhtunu oli talle väga kohutav.

"Peaaegu neli maja olid täielikult kokku varisenud, tuld ja suitsu oli nii palju," rääkis pealtnägija. "Nad on peaaegu minu naabrid, ma ei oska selgitada, kui jube see oli."

Lennuk oli kaotanud kontakti lennujuhiga vahetult pärast kella 14.30, kohaliku aja järgi (09.30 GMT), teatas lennufirma pressiesindaja.

Õnnetuse põhjus on veel teadmata. PIA tegevjuht Arshad Malik ütles, et piloot jõudis lennujuhile öelda, et lennukil on tehnilisi raskusi. Nad on kaotanud kaks mootorit. Mõni sekund hiljem ütles piloot "Mayday, Mayday, Mayday" ja pärast seda ühendus kadus.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee