Eesti uudised

Arkadi Popov: leevendusi pole vaja karta, aga 2 + 2 järgimine on endiselt vajalik 

Toimetas Hindrek Pärg, 22. mai 2020 13:28
Arkadi PopovFoto: Robin Roots
Terviseameti hädaolukorra meditsiinijuhi Arkadi Popovi sõnul on Eestis 180 aktiivset koroonaviiruse infektsiooniga patsienti, kes on nakkusohtlikud ja jälgimise all. 

"Selles kontekstis võib öelda, et leevendused peavad tulema ja neid ei pea väga kartma," vahendas ERRi uudisteportaal Popovi sõnu, kellele tunduvad leevendused mõistlikud ja minimaalse riskiga.

"Me peame nendega edasi liikuma, elu peab edasi minema ja me peame õppima, kuidas me koos selle haigusega edasi elame. Selleks, et me ei kardaks kogu aeg, aga elaks sellist elu, mis ikkagi toob meile naudingut, samas oleksime ettevaatlikud ja teaksime, et teatud riskid veel säilivad," lausus Popov.

Popovi sõnul tulevad praegu uued nakkusjuhtumid peamiselt olemasolevatest kolletest, perekondade seest ja mõned ka välismaalt ning soovitas endiselt kinni pidada 2 + 2 reeglist. "See kaitseb elanikkonda ja Eesti rahvast selle haiguse eest. See on päris kindel, et see reegel töötab ja see on kõige tõhusam meede. Ja sellepärast me ei saa sellest mitte kuidagi loobuda praegu."

Samal teemal

21.04.2020
Valitsus toetas töötasu hüvitise meetme pikendamist juuni lõpuni
21.04.2020
Saab jälle kinno ja kõrtsi! Valitsus lubab juunist kinno, spordivõistlustele ja hilisõhtul baari
21.04.2020
VIDEO | INFOTUNDIDE TOP | Mart Helme: ERJK on pidevalt üritanud oma volitusi ületada

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee