Seisukoht

Seisukoht | Kas jätkata kodukontoris? 

Kersti Eero, toimetaja, 22. mai 2020, 18:11
Oma särk on ihule kõige ligem või umbes nii see egoistliku eestlase vanasõna kõlas. Sestap juurdleb tänagi suur osa eestimaalasi mitte niivõrd selle üle, kas poolest juulist pääseb Kreekasse puhkama või kui kõrgele kerib Rootsis koroonasurmade arv ööpäevas, vaid pigem mõtleb selle peale, kas jätkata töötamist kodukontoris või naasta oma endisele tööpostile. Seejuures haigestumishirmust hoopis sagedamini tuleneb küsimus tervest talupojamõistusest. 

Kui paindlik töökorraldus aitab mul aega kokku hoida ja koos sellega ka tõhusamalt töötada ning kõik see kokku omakorda tervislikumalt elada, siis miks mitte samamoodi jätkata. Kui ma ühistranspordis või liiklusummikus kulunud aja veedan nüüd värskes õhus tervisesporti tehes, säästan nii ennast kui keskkonda. Lisaks aitan uut viirusepuhangut ennetada. Ja puhanud peaga pole probleemi pärast korraks ka kodukontorist läbi hüpata ja paar tööasja ära lõpetada. 

Seda, et kaugtööle jäänud inimestele meeldib kodus tegutseda, näitas ka CVKeskus.ee äsjane küsitlus. Tubli pool vastanuist ehk umbes 1600 inimest eelistaks kaugtööga varasemast rohkem jätkata. Paljud meist ei saanud ka kõige kriitilisemal ajal kaugtööle jääda, aga küllalt oli neidki ameteid, kus varem võimatuks peetud tööstiil elu sunnil võimalikuks (ja vahel ehk edukamakski) osutus. Miks ta siis koos viiruse kadumisega taas võimatuks peaks muutuma. Seda enam, et tegelikult pole viirus ju kuhugi kadunud ja miks teda siis avatud kontorisse toitma tõtata? 

Samal teemal

18. mai 2020, 04:26
Kodukontori trend jätkub? Kes vastutab tööandja arvuti eest sinu kodus?
14. mai 2020, 15:08
Kontor ootab: järgmisel nädalal peavad inimesed naasma oma töökohtadele

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee