Maailm

TAPMINE ZOOMIS: mees pussitas oma isa täpselt videokoosoleku ajal 

Toimetas Juhan Mellik, 22. mai 2020 12:11
Videotarkvara Zoom päästab üksindusest – aga programmi kaudu võib sattuda peale ka veretöödele. Foto: PA/Scanpix
New Yorgi politsei esitas mõrvasüüdistuse mehele, kes pussitas surnuks oma isa – seda just ajal, mil vanahärra osales vestluses videokõneprogrammi Zoom kaudu.

32aastase Thomas Scully-Powersi veretööle olid otse-eetris tunnistajateks kõik ligi paarkümmend inimest, kes Anonüümsete Alkohoolikute programmi liikmete videokonverentsist osa võtsid. Independent kirjutab, et kõigepealt nägid osalejad, kuidas 72aastane Dwight kaadrist ära kukub. Seejärel ilmus nähtavale tema poeg.

Kui korrakaitsjad saabusid, hüppas noorem mees aknast välja ning vigastas end natuke. Põgeneda tal ei õnnestunud, sest politsei võttis ta kinni mõne kilomeetri kaugusel majast.

Toimunu mõjus šokeerivalt vanahärra üleaedsetele. „Poeg tapab oma isa... kuna olen ise lapsevanem, teeb see eriti kurvaks,“ rääkis telekanalile CBS naaber Oscar Henriquez.

Kuna koroonaviiruse pandeemiaga kaasnevad karantiinimeetmed on sundinud paljud nii Ameerikas kui mujal maailmas oma kodudesse, on Zoomi kaudu ja abil sooritatud kuritegude arv plahvatuslikult kasvanud. Föderaalne Juurdlusbüroo (FBI) hoiatas paari päeva eest, et kurjategijad levitavad programmi kaudu lapspornot. Hiljuti pöördus ettevõtte poole üks kogudus, kuna kurjategijad tungisid nende liikmete virtuaalsesse piiblitundi ning postitasid sinna alaealisi kujutavat nilbet materjali.

Fenomeni kirjeldamiseks on inglise keeles tekkinud uus väljend zoombombing ehk Zoomi-pommitamine. Selle all peetakse silmas juhuseid, kus tundmatu kutsumata külaline tungib sisse videokonverentsile ning hakkab seal osalejaid sõimama ja solvama või jagab neile illegaalset materjali.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee