Maailm

KOROONAVIIRUS MAAILMAS: pea 5,25 miljonit diagnoosi, surmasid üle 334 000, Hiina loobus ametlikust majandussihist 

Toimetas Juhan Mellik, 22. mai 2020 10:34
Foto: ZUMA/Scanpix
Reede hommikuse seisuga on koroonaviirus nõudnud kogu maailmas rohkem kui 334 000 inimese elud, paranenud on 2 084 411 haigestunut.

Pandeemia on igal pool löönud segamini muidu tavapäraseks saanud traditsioonid. Guardian kirjutab, et esimest korda ligi kolmekümne aasta jooksul loobus Peking seadmast endale ametlikku eesmärki sisemajanduse kogutoodangu kasvuks – ametlike sõnade järgi on põhjuseks „suur ebakindlus“. Peaminister Li Keqiangi sõnul lasuvad prioriteedid hoopis tööhõive ning elukvaliteedi kindlustamisel. Riik teatas täna neljast uuest haigusjuhtumist.

Samal teemal

Ameerika Ühendriikide president Donald Trump alustas oma kampaaniaga, et jätkata pärast sügisesi valimisi ametis. Ta külastas Michigani osariiki, ühte koroonaviiruses enim kannatada saanut – kandmata seejuures maski. „Me ei tohiks halvustada ameeriklasi, kes tahavad tööle naasta – neid tuleks toetada,“ tsiteerib Trumpi pöördumist CNN. Michigan oli üks osariikidest, mis vabariiklast nelja aasta eest ootamatult toetas ning aitas teda sellega Valgesse Majja.

Maailma rahvaarvult neljas riik Indoneesia teatas neljapäeval 973 uuest nakatunust, nende koguarv ulatub nüüd 20 162ni. Valitsus on käskinud politseil ja armeel takistada inimeste reisimist pealinna Jakartasse.

Viirus heidab varju nii Indoneesiale kui kogu islamimaailmale laiemalt – usulise kalendri järgi peaks homme algama Eid al-Fitri festival, millega tähistatakse kuu aega kestnud paastuaja lõppu.

Venemaa tööstustoodang kukkus aprillis aasta varasemaga võrreldes 6,5 protsenti – naftatööstus samal ajal hoopis kasvas 0,2 protsendi võrra.

Kinnitatud koroonasurmad Brasiilias ületasid 20 000 piiri. Nakatunute üldarvu poolest jääb riik alla vaid Ameerika Ühendriikidele ja Venemaale. President Jair Bolsonaro tunnistas, et tema poolt varem ravimina välja reklaamitud klorokiini tõhusus pole tegelikult teaduslikult tõestatud.

Deutsche Welle kirjutab, et Saksamaa registreeris märgatava languse nii surmades kui nakatumistes – eile teatati 27 surmast ning 460 uuest haigusjuhtumist, päev varem olid vastavad näitajad 83 ja 797.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee