Krimi

Täiendatud! 

FOTOD KOHTUST | Saaremaal kolm inimest surnuks sõitnud roolijoodiku kohtuasjas peeti eelistung 

Toimetas Johanna-Kadri Kuusk, Hindrek Pärg, 2. juuni 2020 13:56
Foto: Irina Mägi
Lääne ringkonnaprokuratuur saatis 20. mail kohtusse süüdistuse, milles heidab jaanuaris Saaremaal kolme inimese surma ja veel ühe inimese raskete kehavigastustega lõppenud autode kokkupõrke põhjustanud mehele, Andres Reinartile ette mõrva. Prokuratuuri seisukoht tugineb hinnangul, et mehe ülimalt ohtlik käitumine oli tahtlik. Teisipäeval, 2. juunil peeti Kuressaare kohtumajas eelistung. Mõrvas süüdistatav Reinart osales kohtuistungil videosilla vahendusel.

Pärnu maakohtu pressiesindaja Jaanika Lusti sõnul kuulati teisipäevasel eelistungil poolte taotlused ning otsus tehakse kolmapäeval. 

Samal teemal

Süüdistatava kaitsja Anu Toomemägi leidis, et arvestades asjas kogutud tõendeid on ta kindlal veendumusel, et käesoleval juhul puudub Andres Reinarti käitumises karistusseadistiku järgi paragrahv 114, mis käsitleb mõrva, kohaldamiseks vajalik objektiivne ja subjektiivne koosseis. 

Ehkki kaitsja leiab, et süüdistusaktis märgitud kvalifikatsioon ei vasta kogutud tõenditele, ei taotlenud ta süüdistusakti prokuratuurile tagastamist, sest lõppkokkuvõttes leidis ta, et see on prokuröri risk, millise süüdistusakti ta kohtumenetlusse esitab.

„Prokuratuuri süüdistuse järgi teadis 34aastane mees, et oli raskes joobeseisundis, sõitis teadlikult ja tahtlikult oluliselt kiiremini lubatud piirkiirusest ning liikus tahtlikult vastassuunavööndisse kohas, kus möödasõit on keelatud. Prokuratuuri hinnang on, et ta pidi teadma, et ohutu möödumine ei sõltu temast, vaid juhusest, kuid ei hoolinud sellest. Selline käitumine ohustab kõige tõsisemal viisil kaasliiklejaid ja on seega üldohtlik,“ selgitas prokurör Rainer Amur oma otsust mai lõpus.

13. jaanuar 2020. Foto: Õhtulehe arhiiv

Kriminaalasi alustati paragrahvi järgi, mis käsitleb sõidukijuhi poolt liiklusnõuete rikkumist, kui see on toime pandud joobeseisundis ning kui sellega on põhjustatud kahe või enama inimese surm. Prokurör Rainer Amur leidis aga tõendeid kaaludes, et  11. jaanuari traagilise sündmuseni viinud otsuste jada väärib karistusseadustiku üht tõsisematest kuriteokoosseisudest.

Süüdistus on kohtusse saadetud üldmenetluses, kohtuliku arutelu aeg selgub eelistungil. Süüdistatav on praeguseni vahi all.

Karistusseadustiku mõrva käsitlevas paragrahvis on loetletud 9 erisust, mille puhul loetakse tapmist mõrvaks, sealhulgas kui inimene on tapetud üldohtlikul viisil, samuti siis, kui tapetud on mitu inimest. Süüdimõistmisel karistatakse mõrva eest kaheksa- kuni kahekümneaastase või eluaegse vangistusega.