Eesti uudised

RIIK RIKUB RÄNGALT RAIERAHU: kus langevad laastud, kus tehakse mets päris lagedaks (9)

Priit Pärnapuu, 5. juuni 2020 15:30
Foto: 4 x Mati Sepp

Riigimetsa majandamise keskuse eeskirjade järgi tohib riigimetsas 15. aprillist kuni 15. juunini kestva raierahu ajal teha ainult sanitaarraiet ning sedagi üksnes keskkonnaameti soovituse olemasolul. Õhtuleht aga leidis, et tänavu oli raierahu ajal suisa 599 kohas riigimetsa raiutud, küsimata keskkonnaametist vajalikku nõusolekut ning hoolimata pesa punuvatest ja hauduvatest lindudest. Sealhulgas ei lenda riigimetsas mitte ainult laastud, vaid 26 kohas raiuti suisa kogu maa lagedaks, tuues põhjenduseks üraskikriisi. Milles asi?

Õhtuleht võttis suuremas mahus ette selle, millele mai keskel pani aluse keskkonnaaktivist, varasem MTÜ Eesti metsa abiks koordinaator Mati Sepp. Nimelt käis Sepp läbi hulga metsi, kus RMK on teinud kuuse-kooreüraski tõrjet, ning võrdles avanevat vaatepilti avalike registrite ja oma arusaamaga seadustest. Ta leidis mitu lanki, kus tema hinnangul RMK raietöö jättis soovida, ning teavitas oma leidudest nii keskkonnainspektsiooni kui ka sotsiaalmeedia kaudu avalikkust. Keskkonnainspektsioon seaduserikkumisi ei tuvastanud ning RMK süüdistas Seppa valetamises.

Seaduserikkumiste otsimise asemel keskendus Õhtuleht RMK sisestele dokumentidele ja sellele, mida RMK on varem raierahu aegsete raietööde kohta öelnud. Õhtuleht tegi avalikust metsaregistrist detailse väljavõtte umbes 2000 metsaeraldise kohta, mis olid mai keskel kantud RMK üraski leiukohtade kaardile ning leidis massiliselt juhtumeid, kus RMK oli üraskitõrjeks metsa raiunud, küsimata keskkonnaametist vajalikku soovitust.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

08.06.2020
VIDEOD | KAS TÕESTI ÜRASKI-KRIIS? Aktivist süüdistab: riik teeb asja hullemaks!
28.04.2020
Kunagine riigikontrolli töötaja, erametsaomanik Rainer Kuuba: RMK teeb metsale karuteene
28.04.2020
ÜRASKI-JOKK: RMK venitab sõnade tähendusi, et raierahu rikkumist oma eeskirjadega kooskõlas hoida

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee