Eesti uudised

Saab jälle kinno ja kõrtsi! Valitsus lubab juunist kinno, spordivõistlustele ja hilisõhtul baari (1)

Toimetas Triinu Laan, 21. mai 2020 18:31
Foto: Robin Roots
Valitsus otsustas neljapäevasel kabinetiistungil leevendada koroonaviiruse vastaseid piiranguid. 1. juunist on lubatud avalikud üritused, sealhulgas ka kinoseansid ning toitlustusettevõtetes on lubatud hilisõhtune alkoholimüük. 

"Leevendasime veel mõningaid koroonaviiruse vastaseid piiranguid. Nagu ka varem, lähtusime teadusnõukoja hinnangust praegusele olukorrale ja võimalike leevenduste mõjule," kirjutas peaminister Jüri Ratas sotsiaalmeedias. 

Samal teemal

Kui koroonaviiruse levimus ei suurene, siis on alates 1. juunist lubatud
avalikud üritused (sh kinoseansid, etendused, kontserdid, laadad, festivalid, konverentsid jne) tingimusel, et ürituse korraldaja tagab järgmiste nõuete täitmise:  2+2 reegel;  siseruumides täituvus on maksimaalselt 50% ja osaleb kuni 50 inimest;  välitingimustes osaleb kui 100 inimest.

Lisaks on lubatud muuseumide ja näituste külastamine tingimusel, et pidaja tagab 2+2 nõue järgimist. 

Valitsus lubab ka kasiinode ja mänguautomaatide saalide tegevuse tingimusel, et pidaja tagab 2+2 reegli täitmist ja ruumide kuni 50% täituvuse mitte rohkem kui 50 inimese osalemisel ning toitlustusettevõtete tegevus piiranguteta, sh alkoholimüügipiiranguteta;

Lisaks on 1. juulist lubatud pealtvaatajatega spordivõistlused tingimusel, et võistluse korraldaja tagab järgmiste nõuete täitmise:  2+2 reegel pealtvaatajatele; siseruumides maksimaalselt 50% täituvus, kuid mitte rohkem kui 500 inimest (osalejad ja pealtvaatajad kokku);  välitingimustes mitte rohkem kui 1000 inimest (osalejad ja pealtvaatajad kokku).

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee