Seisukoht

Seisukoht | Võidutundeta võit 

Kristjan Roos, Linnalehe vastutav toimetaja, 21. mai 2020, 17:00
53 protsenti Eesti inimestest soovivad jätkata osaliselt kaugtöö tegemist ja töötada varasemast rohkem kodukontorist, selgus üle 3100 töötaja kaasanud CVKeskus.ee küsitluse tulemustest.Foto: Andres Varustin
„Me saime sellega hakkama!“ võisid pärast eriolukorra lõppemist täiesti rinnast hõisata kõik eesliinil töötajad, nagu arstid-õed-õpetajad-müüjad ning miks mitte lõpuks ka isegi poliitikud ja tervishoiuametnikud.

Jah, võitluses koroonaviiruse puhanguga suutsid eestlased vähemalt esimese laine ajal kõige hullema ära hoida. Eestil on läinud paremini kui enamikul Euroopa riikidel.

Samal teemal

Aga nüüdseks on vist ka kõige pisemate lasteni jõudnud teadmine, et teine laine ei jää tulemata. Maailm näikse ikka jätkuvalt olevat üks ebakindel paik, kus piirid on suletud, rahvakogunemisi ei toimu, kehtib 2+2 reegel ja tuleb kontakte piirata.

Just seetõttu ei saa keegi meist tegelikult veel kergendatult hingata. Kes juhtumisi sattus neil päevil vaatama jalgpalli Saksamaa või Eesti meistriliigat, see märkas üksjagu kummalisi väravatähistamisi. Tavaliselt väravalöömisele järgnevaid emotsioone nendes hetkedes ei olnud: mõni mängija imiteeris värava löömise järel käte puhastamist, mõni vaatas lihtsalt kaasmängijatega tõtt. Sama tunne nagu tühjade tribüünide ees väravat tähistavatel jalgpalluritel on tegelikult vist meil kõigil. Justkui peaks isegi tundma rõõmu, et koroonaepideemia on Eestis vaibunud, aga teisalt pole me saanud ka endist elu tagasi. Värav on küll löödud, aga mäng ei ole veel läbi.

Üha enam ja enam tuleb aga tervisekriisi asemel rääkida haiguspuhangu tekitatud majanduskriisist, mis kogub jõudsalt tuure. Eelmisel nädalal kasvas töötute arv Eestis juba üle 50 000. Koondamistest kuuleb iga päev. Kas ja kui kauaks jätkab riik raskustesse sattunud ettevõtete töötajate töötasude hüvitamist – see on küsimus, mida esitab endale vähemalt 121 627 Eesti inimest. Just nii palju on neid, kellele on praeguste riigi abimeetmetega seda määratud. Lisame siia juurde nende inimeste lähedased ja see arv kasvab veelgi...

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee