Sisuturundus

Kuidas valida just sinu vajadustele vastav telk? 

Kaup24, 25. mai 2020, 09:00
Foto: Envato Elements
Kuigi eriolukord on läbi ning võime justkui rahumeeli ringi liikuda, on mõistlik siiski suuremaid rahvamasse vältida. Kus siis oma vaba aega veeta? Ilusate ilmade saabudes on õige hetk minna loodusesse – vahelduseks kodus istumisele võta oma pere kaasa ja mine metsa telkima!

Telkimine võib olla tõeliselt aktiivne tegevus, sõltumata sellest, kas viibid suure seltskonnaga laagriplatsil või üksinda oma aias. Hea telk on aga kindlasti vajalik, kui soovid saada parimat kogemust. Laia valiku kvaliteetseid telke leiab siit.

Üldiselt võib telgid kuju järgi jagada kaheks: kuppeltelgid ja tunneltelgid.

Võib väita, et matkajate hulgas on kõige populaarsem just kuppeltelk, mille põhi on ruudukujuline ja mis seisab kaarjate vaiade abil ise püsti. Tegemist on ideaalse valikuga matkajale, kes eelistab kvaliteeti ja vastupidavust. Kuppeltelke on vastavas suuruses ning erinevate lisafunktsioonidega, nagu eeskoda, varikatus, mitu sissepääsu jms.

Tunneltelk on aga ristkülikukujuline ning selle paigaldamiseks peavad olema vaiad tugevalt maasse surutud. Niisiis passib tunneltelk kohtadesse, kus on palju ühtlase tasapinnaga maad.

Kui sa ei vaja telgis palju ruumi (oled näiteks üksinda), siis võib sinu jaoks sobiv olla ka iseavanev telk. See on ideaalne mugavusearmastajale ning telgi püstitamine käib kiiresti. Samuti kaalub see vähe.

Kui sa pole varem telki ostnud, on loomulik, et sul tulevad pähe erinevad küsimused. Soov on ju soetada võimalikult kvaliteetne telk, mis peaks vastu palju hooaegasid. Seega tulekski telgi valimisel arvestada erinevate nüanssidega, millest tähtsamad toome välja.

Suurus on kasutaja jaoks tõenäoliselt kõige tähtsam omadus. Igale telgile on märgitud istumiskohtade arv. Kasutades aga telki magamiseks, on vaja jälgida pindala – kontrolli, et see oleks sobiv mugavaks uneks.

Kaal mängib suuremat rolli just juhul, kui tuleb teemaks, kas vead telki seljas või lükkad selle auto tagaistmele. Niisiis mõtle see enne ostu sooritamist läbi. Aga tea, et kaalult kergemad telgid kipuvad maksma ka enam.

Vastupidavus hüdrostaatilisele rõhule on parameeter, mis näitab telgi vihmakindlust. Mudelid, mille hüdrostaatiline rõhk on alla 1000 mm, sobivad kõige paremini kasutamiseks ilusa ilmaga ning pakuvad kaitset vaid kerge vihma ja tuule eest. Meie kliimas tasub valida mudel, mis taluks vähemalt 2000 mm survet.

Materjali osas nii suurt valikut ei ole, sest telgid on tavaliselt nailonist või polüestrist. Parim on valida aga kahekihiline telk, sest ülemine kiht kaitseb sademete eest, kuid kahe kanga vaheline ruum aitab vältida kondenseerumist.

Raami tüüp mängib rolli, sest me kõik soovime, et soetatud telk oleks vastupidav ja usaldusväärne. Kõige tugevamateks ja vastupidavamateks peetakse alumiiniumsulamist torusid, samas on klaaskiudraam odavam ja ka tunduvalt soodsam.

Heal telgil peaksid olema ka ventilatsiooniavad, sääsevõrgud ustel ja veekindlaks teibitud õmblused. Leia suur valik erinevaid telke ja tarvikuid Kaup24 e-poest.

Et matkal ei tekiks ootamatult ebameeldivusi, on kaval mõte võtta kaasa ka telgi parandamiseks vajalikud asjad, näiteks teip, niit ja nõel.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee