Eesti uudised

Terviseameti juht: vajame kohe juurde umbes 20 inimest (2)

Toimetas Hindrek Pärg, 21. mai 2020, 13:06
Merike JüriloFoto: Martin Ahven
Et tugevdada terviseameti kompetentsi koroonaviiruse teise puhangu ja ka edaspidiste nakkushaiguste jaoks, loodab terviseamet saada rahastust, et mehitada umbes 20 täiendavat ametikohta erinevates terviseameti valdkondades.

Terviseameti peadirektor Merike Jürilo ütles ERRi uudisteportaalile, et rahastuse saamine on vajalik, sest on hulk erinevaid valdkondasid, kus on oluline, et adekvaatne võimekus oleks olemas juba enne uut puhangut, kui nii peaks minema. Samuti on lisaressurss oluline ka pikas perspektiivis valmisoleku tagamiseks.

Jürilo sõnul on suur prioriteet terviseameti edasises töös andmete haldusel ja analüütilise ressursi suurendamisel, samuti vajab võimestamist nakkushaiguste labor ja riskikommunikatsiooni valdkond. 

Rahastuse saamise puhul on Jürilo sõnul küll mõnel spetsiifilisel ametikohal kandidaadid silmapiiril, aga siiski tahetakse avalike konkursside kaudu anda võimalus kõigile, kes tunnevad selles valdkonnas panustamise vastu huvi.

"Kõigepealt loomulikult on oluline see, et on olemas toetus ja arusaamine, et terviseameti võimestamine on hädavajalik ja selle pinnalt saab alles tegema hakata värbamisotsuseid," ütles Jürilo.

Samal teemal

24. mai 2020, 10:37
Terviseamet: ööpäevaga lisandus 2 positiivset testi, ühtegi surma ei olnud
20. mai 2020, 17:13
Selgus, kuidas jõudis koroonaviirus Lihula hooldekodusse
20. mai 2020, 13:32
Kurikuulsa koroonapeo ohver: vaevalt et ma enam maratoni jooksma hakkan
19. mai 2020, 11:18
HOIATUSED JA TRAHVID: kui palju oli politseil eriolukorras muret 2 + 2 piirangu rikkujatega?

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee