Maailm

KURVAD NÄITAJAD: Rootsi koroonasurmade arv lööb rekordeid

Toimetas Juhan Mellik, 21. mai 2020 11:48

11 KOMMENTAARI

k
Karl Kuld/ 21. mai 2020 23:41
Ülikoolid ja gümnaasiumid suletud, põhikoolid pooleldi kaugõppel, sotsiaalne distanseerumine, haigete isoleerumine, suurim kinokett suletud, teine saale hõredatelt täitev, piirangud kogunemistele jne Rootslased on uhked, et neil on unikaalne lähenemine kuna neile piisab soovitustest. Enamjaolt nii ongi ja mis seal siis vahet või nii väga unikaalset on, ent ajakirjandus armastab seda üles puhuda. Tulemuseks on eksitatud maailm, kes eeldab, et on tunnistajaks viiruse vaba leviku tulemustele ja vaidleb isekeskis kas taoline mudel ei võiks olla eeskujuks arvestades mõõdukate kaotustega.
k
Karl Kuld/ 21. mai 2020 23:59
Selline kuvand on väga desinformeeriv, kuna leviku mitte piiramisel oleks kaotused oluliselt suuremad. Lisaks on tulemuseks uhkeldavad rootslased, kellele meeldib mõtestada kriisi erinevalt, teoretiseerida karjaimmuunsuse teemal ning end vabatahlikult piirata, mis erineb kontrollmeetmetest suurtes Lõuna-Euroopa riikides, millistele ajakirjandus viitab kui "ülejäänud Euroopa riikidele". Käib üks suur teineteisest mööda rääkimine ja mulli puhumine. PS Müts maha Õhtulehe ajakirjaniku ees, kes artiklis tavatult täpselt Rootsi mudelit iseloomustas.
k
Karl Kuld/ 22. mai 2020 00:22
Selline kuvand on väga desinformeeriv, meetmete puudumisel olnuks kaotused hoopis suuremad. Kuvandi tulemus on ka uhkeldavad rootslased, kellele meeldib mõtestada pandeemiat erinevalt, teoretiseerida karjaimmuunsuse teemal ja distantseeruda vabatahlikult, mis eristub rangetest kontrollmeetmetest Lõuna-Euroopa riikides, millistele ajakirjandus viitab kui "ülejäänud Euroopa riikidele". Rootsi küsimuses käib suur teineteisest mööda rääkimine ja mulli puhumine nii siin kui sealpool piiri. Rootsi ei suutnud vanadekodusid isoleerida ja laiemat levikut pealinnas ära hoida - feil mitte mudel.
l
Liia/ 21. mai 2020 19:23
Nuta või naera! Oleme Rootsis nii mõnegi toimimatu asja. nagu näiteks perearstindus, üle võtnud! Ehk jagub tarkust praegust praktikat eirata! Nõus, et iga päev on inimesele kingitus!
k
Kas rootslastel raske taibata?/ 21. mai 2020 18:40
Surmade edasilükkamine on väga hea asi, sest need inimesed saavad selle aja võrra kauem elada
t
Tädi Maali/ 21. mai 2020 13:19
Miks mu kommentaar kohe kadus, kus soovitasin fotolt vaadata, kus on rootslased? Mina tean, et surmade arv kasvab ruttu sisserändajate arvelt, kes ei allu mingitele soovitustele, Nemad tunnistavad ainult sunnimeetoteid ja neidki valikuliselt!
v
Või kohe nii,/ 21. mai 2020 21:58
et mingi suvaline foto vaid nakatanuid sisaldab?
t
Tädi Maali/ 21. mai 2020 13:15
Vaadake kas või lisatud fotot, kellede seas see siis kasvab? Kas pildil põlisrootslased? Ärge nii nahaalselt ka valetage, et rootslaste seas surmad kasvavad?
m
Malle/ 21. mai 2020 17:41
Pildil ju elavad inimesed, mitte surnud.
m
Milline idüll!/ 21. mai 2020 19:50
Pildil on nii põlisrootslased kui ka uusrootslased kenasti ja üksmeelselt koos! Ei mingit võõristamist ega 2 meetrise vahe hoidmist. Ühtsus missugune.
k
Kulla Maali, usu Mallet/ 21. mai 2020 22:02
Pildil on tõepoolest elus inimesed, mitte surmud. Mitte, et mulle tumedad väga meeldiks, aga hetkel simu kommid ei päde, väga haledad paistavad.