TORM TULEB! Mees üritab veel päästa, mis päästa annab.Foto: Reuters/Scanpix
Toimetas Juhan Mellik 21. mai 2020 11:26
Indiat ja Bangladeshi tabanud viimaste aastakümnete tugevaim tsüklon Amphan purustab majasid ning uputab autosid. Surma on saanud juba paarkümmend inimest.

Riigid jõudsid seekord küll juba ligi kolm miljonit inimest ohupiirkondadest varakult evakueerida ning vältida sellega eelmiste tormide tohutuid inimohvreid – kuid selle asemel on üles kerkinud hirmud, et kitsastes tingimustes elavate põgenike seas võib levida koroonaviirus.

Nii India kui Bangladesh varustasid põgenenuid maskide ja kätepuhastusvahenditega, kuid kuna nad on tihedalt pressitud kokku koolimajadesse ning valitsushoonetesse, on nõutava vahemaa hoidmine inimeste vahel samahästi kui võimatu.

Guardian kirjutab, et Bangladeshis on ohvrite hulgas nii viieaastane poiss kui 75aastane mees – mõlemad nad jäid langevate puude alla. Kukkuvad puud on üheks peamisteks surmade põhjustajaks ka Indias.

Kuna torm lõhkus ka elektrialajaamu ja vooluliine, on miljonid majapidamised lisaks veel ilma elektrita. Tuulte tugevus ulatus kuni 165 kilomeetrini tunnis.

„Majad näevad välja, nagu oleks neist buldooser üle käinud,“ ütleb üks India külaelanik. „Kõik on hävitatud.“

Vaata otsevideot tsükloni hävitustööst: