Eesti uudised

Tartu linnavalitsuse ettepanek peaministrile: alkoholimüügi piiranguid peaks leevendama juba 1. juunist 

Toimetas Hindrek Pärg, 21. mai 2020 08:58
Foto: Aldo Luud
Tartu linnavalitsus saatis peaministrile pöördumise, milles teeb ettepaneku leevendada toitlustusasutuste lahtiolekuaegade ja alkoholimüügi piiranguid ning juhib tähelepanu praegustest piirangutest tulenevale majanduskahjule. 

Valitsuse 16. mai korraldusega jäeti kehtima avamisaegade ja alkoholimüügi piirangud  toitlustusasutustes, mille järgi peavad need olema kella 22st külastajatele suletud. Valitsus põhjendas oma selliseid otsuseid vastavalt koroonaviiruse leviku tõkestamise ja avaliku korra tagamise vajadusega.

Tartu linna toitlustusettevõtted pöördusid Tartu linnavalitsuse poole, et taotleda toitlustusasutuste suhtes kehtivate piirangute muutmist selliselt, et alates 1. juunist 2020 oleks neil võimalik olla avatud ja müüa alkoholi kuni südaööni, teatas Tartu linnavalitsus pressiteates. 

Tartu linnapea Urmas Klaasi sõnul on senine kriis pannud väga paljud ettevõtjad raskesse olukorda, kus paljud on oma käibe kaotanud. "Leiame, et  nii ulatuslikud toitlustuskohtade tegevuspiirangud ei ole eriolukorra lõppemise järel põhjendatud ning võivad kaasa tuua paljude ettevõtete sulgemise või pankrotistumise."

Linnavalitsus leiab, et kuni 1. juulini 2020 toitlustusasutuste suhtes kehtivad piirangud pärsivad toitlustussektori taastumist ja siseturismi olukorras, kus kutsutakse inimesi üles toetama kohalikke ettevõtjaid ja tarbima nende teenuseid.

Juunikuu on traditsiooniliselt toitlustusettevõtete jaoks üks kliendirohkemaid kuid. Inimesed liiguvad rohkelt värskes õhus ja külastavad tavapärasest enam ka toitlustuskohti.

Pöördumises valitsusele juhitakse tähelepanu ka sellele, et olemasolev statistika ei toeta seisukohta, et alkohoolsete jookide jaemüüki tuleks avaliku korra tagamise huvides piirata kuni 1. juulini 2020.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee