Eesti uudised

Maasikakasvataja kutsus ministreid maasikapõllule (2)

Toimetas Merilyn Närep, 20. mai 2020 21:54
Marjamaa talu maasikapõldFoto: Aldo Luud
Eesti Maasikakasvatajate Liidu juht ja Marjamaa talu omanik Elke Lillemets kutsus "Ringvaade" saates ministreid maasikapõllule oma silmaga veenduma, et abikäte vajadus on reaalne ja kui neid ei tule, jäävad maasikad põllule.

"Et kui te ei usu, mis me räägime, siis tulge vaadake. Siin on kogu meie praegune meeskond ja vaadake neid põlde ja seda, kui palju meil on abikäsi puudu," ütles Lillemets.

Koroonakriisis töötuks jäänud Eesti inimestest oleks maasikakorjamisel abi. "Kui nad vaid tuleksid. Meil on lähedusest töötajad, kes käivad aastaringi, nüüd on ka mõned tulnud, kes on jäänud tööta. Aga nendest ei piisa meile," tunnistas Lillemets.

Samal teemal

Elke sõnul tuleb kohale vaid mõni üksik abiline. Mõni tuleb proovima ja siis teatab, et ta ikkagi ei jõua. Inimene, kes on kaheksast viieni harjunud kontoritööd tegema, ei saa põllu peal hakkama. 

"Kuna maasikas on selline mari, mis saab järsku valmis ja kui tuleb näiteks kuumalaine on hästi kriitiline, et kõik korraga saaks ära korjatud. Ta ei oota nagu kurk," lausus Lillemets.

Lillemets tunnistas, et ilma välistööjõuta ennustab ta, et Marjamaa talus jääb ligi 70 protsenti saagist korjamata. "Kui maasikas jääb põllule, siis võib juhtuda nii, et järgmisel aastal seda firmat ei ole, sest see on majanduslikult liiga suur põnts, et seda üle elada," pahandas Lillemets.

Maasikakasvataja rõhutas, et välistöölisi tuleks odavtööjõu asemel kutsuda oskustööjõuks. Keskmine marjakorjaja saab Lillemetsa sõnul palka umbes 1000 eurot kuus.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee