Foto: Antsla gümnaaasium
Siim Randla 21. mai 2020 07:02
Kaitsepolitsei on saatnud altkäemaksu nõudmises ja korduvas võtmises kahtlustatava Tartu maakohtu kohtuniku Eveli Vavrenjuki (pildil) kriminaalasja riigiprokuratuuri, kes otsustab, kas on võimalik lugeda tõendite kogumine lõppenuks ja võtta vastu lõplik menetlusotsus.

 „Eveli Vavrenjukiga seotud kriminaalasjas on plaanitud toimingud lõpule viidud ning toimik on jõudnud uurimisasutusest riigiprokuratuuri,“ rääkis riigiprokuratuuri pressiesindaja Kairi Küngas Õhtulehele. „Lähiajal otsustab prokuratuur, kas on vaja teha täiendavaid menetlustoiminguid või on võimalik lugeda tõendite kogumine lõppenuks ja võtta vastu lõplik menetlusotsus.“

Altkäemaksu nõudmises ja korduvas võtmises , valeandmete esitamises ning isikuandmete ebaseaduslikus edastamises kahtlustatav Tartu maakohtu kohtunik Eveli Vavrenjuk läks pärast kriminaaluurimise alustamist palgata puhkusele ja on nüüd tööl tagasi. Riigikohtu kinnitusel ei ole see seadusega vastuolus, sest kriminaalsüüdistust ei ole esitatud.

Vavrenjuki pikaajalise palgata puhkuse ennetähtaegse lõpetamise otsuse sai teha vaid kohus ja täna ei ole prokuratuuril enam võimalik Vavrenjuki ametist kõrvaldamist taotleda.Ajal, mil prokuratuuri sai kaaluda Vavrenjuki suhtes tõkendi kohaldamist – näiteks taotleda tema vahistamist või ametist kõrvaldamist – ei olnud seda vaja teha, sest Vavrenjuk esitas ise taotluse võtta end aastaks palgata puhkusele.