Eesti uudised

Selgus, kuidas jõudis koroonaviirus Lihula hooldekodusse (6)

Toimetas Triinu Laan, 20. mai 2020, 17:13
Lihula südamekoduFoto: sudamekodud.ee
Esmaspäeval selgus, et kaheksal Lihula Südamekodu elanikul diagnoositi  koroonaviirus.  Lisaks on  on positiivse COVID-19 proovi andnud nii hooldekodu juhataja kui üks töötaja. Nüüdseks on terviseamet välja selgitanud, kuidas viirus hooldekodusse jõudis. 

Terviseameti Lääne regiooni juhi sõnul on tänaseks selgunud, kes võis olla see isik, kelle kaudu koroonaviirus hooldekodusse jõudis.

"30. aprillil käis Lihula hooldekodus töövestlusel inimene Pärnust, kes oli paar päeva tagasi andnud negatiivse proovi. Töövestlusele saabudes anti kõnealusele isikule mask ja paluti desinfitseerida käed.Töövestlusel viibis kokku kolm inimest – kaks hooldekodu töötajat, kellest üks oli juhataja, kelle 8. mail antud koroonatesti proov osutus positiivseks. Teine ruumis viibinud isik on samuti hooldekodu töötaja, kuid tema on andnud juba neli koroonaviiruse testi proovi ja need kõik on endiselt negatiivsed," teatas vald. 

Terviseameti sõnul suutsid nad veenda kõnealuse töövestlusel viibinud isiku teha kordustest, mis osutus positiivseks. Hooldekodu juhataja sõnul töövestlusel osalenu ei puutunud hooldekodus viibinud klientidega.

Hooldekodu juhataja, kelle haigestumine avastati 8. mail, viibib koos elukaaslasega kodus karantiinis.  Lisaks kinnitab hooldekodu juhataja, et vastupidiselt kuulujuttudele, mis väidavad, et tema poeg on Austraaliast tagasi ja, nagu kodanikud terviseametile väljendasid, levitab linnas viirust, ei ole viimane Eestis käinud juba viis aastat ja viibib endiselt Austraalias.

Hooldekodu kõik 13  haigestunud klienti on viidud haiglasse meedikute järelevalve alla – 10 Pärnu Haiglasse ja kolm Lääne-Tallinna Keskhaiglasse. Kõikide diagnoosi saanud inimeste tervislik seisund on väga hea, kinnitatakse valla lehel. 

8. aprillil toimus Lihula Südamekodus laustestimine – proovid võeti nii klientidelt kui ka töötajatelt ning need kõik osutusid negatiivseteks. Hooldekodu jätkas oma senist tegevust tavapärases rütmis. Kuu hiljem, 8. mail otsustas Lihula hooldekodu juhataja end kerge nohu tõttu testida. Muid sümptomeid, nagu palavik või köha, tal polnud. Järgmisel hommikul saabus positiivne vastus ning hooldekodu juhataja jäi kaheks nädalaks karantiini. Koostöös terviseametiga selgitati koheselt välja inimesed, kes juhatajaga kõige enam kokku puutusid ning 10. mail tehti neile testid ning need osutusid negatiivseteks. Ka kordustestid olid töötajatel negatiivsed.

13. mail viidi Lihula hooldekodus taaskord läbi laustestimine ning järgmisel hommikul said positiivse vastuse kolm ühes majas elanud prouat, kes koheselt isoleeriti koos ühe töötajaga eraldi majja. Hiljem haigestus veel kümme klienti. 

19. mail viidi Lihula päevakeskuses, hooldekodu naistemajas, kontoris ja pesumajas läbi ruumide täielik desinfitseerimine. Kõik negatiivsed proovid andnud kliendid paigutati värskelt desinfitseeritud ruumidesse.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee