Transaviabaltika lennukFoto: Eero Vabamägi/ Ekspress Meedia
Toimetas Hindrek Pärg 20. mai 2020 15:58
Suursaarte ja Tallinna vahel lendav Leedu lennufirma Transaviabaltika vaidles, kas riik peab põhjendama nõuet hankida lennuliikluseks hiljem kui 2000. aastal toodetud lennukeid, ent riigikohus ei võtnud kaebust aga menetlusse ning maanteeamet läheb hankega edasi.

Varasemalt olid nii riigihangete vaidlustuskomisjon, halduskohus kui ka ringkonnakohus jätnud õiguse maanteeametile. Seega läheb maanteeamet Tallinna-Kuressaare lennuliinile vedaja leidmise hankega edasi ning ootab lennufirmadelt pakkumusi 4. juuniks. Leping sõlmitakse neljaks aastaks ning hanke eeldatav maksumus on 16,2 miljonit eurot.

Praegu saarte ja mandrivahelisi lende käitlev Leedu ettevõtte, kes soovis liine teenindada 40- kuni 46kohaliste lennukitega, mis olid toodetud enne 2000. aastat, väitis, et lennuki vanusenõudega mängitakse riigihange kätte riigifirmale Regional Jet OÜ. 

Maksimaalse vanuse lisamist põhjendas maanteeamet sellega, et Saaremaa vallavalitsus soovis tõsta lennuteenuse kvaliteeti ning uuemad õhusõidukid olevat ökonoomsemad ja keskkonnasõbralikumid. Selle hinnanguga nõustus ka lennuamet.