Eesti uudised

Saartele lendavatele lennukitele hakkab kehtima vanusepiirang 

Toimetas Hindrek Pärg, 20. mai 2020 15:58
Transaviabaltika lennukFoto: Eero Vabamägi/ Ekspress Meedia
Suursaarte ja Tallinna vahel lendav Leedu lennufirma Transaviabaltika vaidles, kas riik peab põhjendama nõuet hankida lennuliikluseks hiljem kui 2000. aastal toodetud lennukeid, ent riigikohus ei võtnud kaebust aga menetlusse ning maanteeamet läheb hankega edasi.

Varasemalt olid nii riigihangete vaidlustuskomisjon, halduskohus kui ka ringkonnakohus jätnud õiguse maanteeametile. Seega läheb maanteeamet Tallinna-Kuressaare lennuliinile vedaja leidmise hankega edasi ning ootab lennufirmadelt pakkumusi 4. juuniks. Leping sõlmitakse neljaks aastaks ning hanke eeldatav maksumus on 16,2 miljonit eurot.

Praegu saarte ja mandrivahelisi lende käitlev Leedu ettevõtte, kes soovis liine teenindada 40- kuni 46kohaliste lennukitega, mis olid toodetud enne 2000. aastat, väitis, et lennuki vanusenõudega mängitakse riigihange kätte riigifirmale Regional Jet OÜ. 

Maksimaalse vanuse lisamist põhjendas maanteeamet sellega, et Saaremaa vallavalitsus soovis tõsta lennuteenuse kvaliteeti ning uuemad õhusõidukid olevat ökonoomsemad ja keskkonnasõbralikumid. Selle hinnanguga nõustus ka lennuamet. 

Samal teemal

14.02.2020
EESTI SAARED LUKUS! Üle väina pääsevad ainult seal elavad inimesed
16.08.2019
VIIEAASTASE OOTUSE LÕPP? Ratas lubab saarlastele suuremat lennukit, loodetavasti aprilliks!
07.05.2019
Kogu jant otsast peale: maanteeamet muutis Kuressaare lennuhanke kehtetuks
15.04.2019
TELEFONID ON PUNASED: Kuressaarde ja Kärdlasse ei saa juunikuust lennupileteid osta